Labas rytas, Lietuva II d. Aleksandras Špilevojus užsirakino teatre: izoliacijoje galima atrasti daug įdomių dalykų ir užsiėmimų

Režisierius Aleksandras Špilevojus užsirakino teatre: izoliacijoje galima atrasti daug įdomių dalykų ir užsiėmimų. Kovo 19-osios LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis su teatro režisieriumi, naujuoju Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovu Aleksandru Špilevojumi. Dar vienas naujas vaidmuo šio kūrėjo gyvenime – ir radijo stoties LRT KLASIKA laidos „3000 priežasčių“ vedimas. Šiuo metu minėtame teatre užsirakinęs A. Špilevojus sako, kad izoliacijoje galima atrasti daug įdomių dalykų ir užsiėmimų, kurie ir po pastarosios pabaigos gali išlikti kaip svarbi kasdienė veikla.

Šokti namuose kviečia LRT OPUS ir LRT radijo laidų vedėjas Tomas Lukaševičius: muzika pasirūpinsime mes. Kovo 19-osios LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – dar vienas pokalbis. Šokti namuose kviečia LRT radijo laidų vedėjas Tomas Lukaševičius. Jau šįvakar nuo 20 val. radijo stotyje LRT OPUS ir portale LRT.LT galėsite klausytis gyvų Lietuvos alternatyvios elektronikos scenoje puikiai pažįstamų vardų pasirodymų. Estafetę pradeda Wolg, ją perims Monika Seta, „Baltijos Čempionai“, Jaroška ir Koneliūnas.

Frans – „Liar“.

Nuo mikčiojančio berniuko ir apsaugos darbuotojo iki „Kieto riešutėlio“: Bruce`ui Willisui – 65. Kokia LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ be tradicinės „Kalendoriaus“ rubrikos? Šįkart joje – Bruce`o Williso gimtadienis. Aktoriui sukanka 65-eri. Vos dvejų Bruce`as Willisas su šeima persikėlė į Jungtines Valstijas. Jaunystėje jam teko dirbi apsaugos darbuotoju, vairuotoju ir barmenu. Aktoriaus karjerą jis pradėjo televizijoje ir labai greitai sulaukė sėkmės. Nedaug kas žino, tačiau aktorius nuo vaikystės kalbėdamas mikčiojo ir tik visai atsitiktinai atrado būdą, kaip to išvengti. Mokydamasis vidurinėje Bruce`as nuėjo į dramos būrelio perklausą – vos užlipus ant scenos mikčiojimas dingo. Prodiuserių dėmesį Bruce`as patraukė po to, kai gavo pagrindinį vaidmenį seriale „Moonlighting“. Jame Bruce`as ne tik vaidino, bet ir dainavo. 1987 m. jis išleido debiutinį albumą „The Return of Bruno“. 1988 m. Bruce`as Willisas gavo vaidmenį filme „Kietas riešutėlis“. Ir nors vaidmuo iš pradžių žadėtas Arnoldui Schwarzeneggeriui ar Sylvesteriui Stallone, B. Willisui sekėsi puikiai ir jis vėliau vaidino filmo tęsiniuose. Už ketvirtąją dalį aktoriaus honoraras pasiekė 25 mln. Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių. Iš viso Bruce`as Willisas suvaidino daugiau kaip šešiose dešimtyse filmų, tarp kurių – tokie kino hitai kaip „Bulvarinis skaitalas“, „Penktasis elementas“ ir „Nepalaužiamasis“. Bruce`o Williso sąskaitoje – „Auksinis gaublys“, pora „Emmy“ ir dar kelios dešimtys kitų apdovanojimų.

Lenktynės su karantinu: lietuvis iš Ispanijos persikėlė į Portugaliją, o kas laukia toliau? Dalis lietuvių, kurie šiuo metu yra ne gimtinėje, o egzotinėse šalyse, nusprendė ten likti. Kai kurie iš vieno karantino persikelia į kitą karantiną – pvz., vakar iš Tenerifės parskridę tautiečiai. O kai kurie bėga nuo karantino – ne namo. Vienas jų – iš Ispanijos į Portugaliją persikėlęs Juozas Surblys. Tiesa, vyrui toli pabėgti kol kas nepavyko: šioje šalyje taip pat įvedamas karantinas.

Ispanija koronaviruso pandemijos akivaizdoje: čia gyvenančią lietuvę neramina medikų žinutės. Kelkimės į Ispaniją ir pasidomėkime, kaip šiai šaliai sekasi tvarkytis su pasauline koronaviruso pandemija. Plačiau pasakoja LRT radijo bendradarbė Ispanijoje Kristina Nastopkaitė. Moters teigimu, nors vyriausybė ramina, ją gąsdina medikų žinutės. Nerimaujama, kad ilgainiui Ispanijoje trūks ir medikų, ir apsauginių priemonių, ir lovų pacientams.

Karantinas – ne nuosprendis, o galimybė: pasigaminti „nuobodulio stiklainį“ kviečia aktorė Kristina Savickytė. Karantinas – ne nuosprendis, o galimybė! Šviesos ir optimizmo tikrai nestokoja aktorė Kristina Savickytė. Moteris kartu su sūnumi Motiejumi gamina „nuobodulio stiklainį“: kai vaikui pasidarys nuobodu, jis iš pastarojo galės išsitraukti kokią nors veiklą, kuria užsiims vienas arba su tėvais. Gal šia idėja pasinaudosite ir jūs?

Čiuožia senjorės: ledo ritulininkių komandos kapitonė – aštuoniasdešimtmetė. Metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Valentinai Fiodorovai – 80 m. Ji – senjorių ledo ritulininkių komandos kapitonė. Komandoje – 50–60 m. moterys. Čiuožti Valentina išmoko vos prieš metus, o dabar ji treniruojasi 3 kartus per savaitę.

„Kūrybingumo mokyklos“ autoriai įsitikinę: vaizduotė bei kūrybiškumas slypi ir tiksliuosiuose moksluose. Aktorė Kristina Savickytė parodė, ką namuose veikti su mažaisiais vaikais, o kuo užsiimti vyresniesiems? Atsakymą (ir tikrai ne vieną) turi LRT TELEVIZIJOS laidos „Kūrybingumo mokykla“ autoriai: filosofas Kristupas Sabolius ir reklamos ekspertas Tomas Ramanauskas. Abu jie įsitikinę: kūrybiškumas slypi ir kiekvienoje tiksliojoje disciplinoje.

Namų darbai būsimiems didžėjams: kaip vaikams sekėsi įveikti Jovani iššūkį? Vakar LRT TELEVIZIJOS laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ projekte „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ namų darbus vaikams delegavo ne kas kitas, o Jonas Nainys-Jovani. Kaip mažiesiems sekėsi įveikti didžėjaus iššūkį?

Antikvariniai Kašpirovskio dantys – „Mažulė“.

Ved. Ignas Krupavičius.