Labas rytas, Lietuva I d. Lietuvė, likusi Tenerifėje: būsime čia tiek, kiek reikės, kad visi būtų saugūs

Kovo 19-oji, ketvirtadienis.

Spaudos apžvalga su Aiste Plaipaite.

Pasaulis – pandemijos akivaizdoje. Europoje daugybė miestų uždarė restoranus, barus ir nebūtinųjų prekių parduotuves. Paryžiaus gyventojai jau kelerius metus kovoja su maisto švaistymu. Todėl Prancūzijos sostinės gatvėse zuja dviratininkai, išvežiodami uždarytiems restoranams nebereikalingą maistą ir atiduoda jį skurstantiems.

Laiką namuose galima leisti žiūrint kino filmus. Šį rytą kolegos siūlo į gerai žinomas kino juostas pažvelgti kitokiu kampu, jose paieškoti mados tendencijų. Ir savo trokštamų pažiūrėti kino filmo sąrašą papildyti dar keliomis kino juostomis.

Jau ketvirtą dieną besitęsiantis karantinas skatina įvairias pilietines savanoriškas veiklas – visų pirma, stengiamasi pasirūpinti senjorais, suteikti jiems galimybę neiti iš namų ir neužsikrėsti jiems ypač pavojingu virusu. Taip pat nuo šiandien veiklą pradeda ir savanorių koordinavimo centras „Stiprūs kartu“, apie jį kalbamės su „Maisto banko” direktoriumi Simonu Gurevičiumi.

Kokie orai mūsų laukia artimiausiomis dienomis, pristato LHMT vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė.

Pokalbis su psichologe Aušra Mockuviene, kurios klausiame, kaip ilgą laiką leisti namuose ir nejausti įtampos.

Vakar portale LRT.lt skaitytojai galėjo išvysti patvirtintus visus iki šiol užsikrėtusiųjų koronavirusu maršrutus: kur ėjo ir ką veikė, kol atsidūrė ligoninėje, kur jiems buvo nustatytas virusas? Apie maršrutus ir jų publikavimą kalbamės su LRT Tyrimų skyriaus žurnalistėmis Indre Makaraityte ir Rūta Juknevičiūte.

Tiesiogiai iš Tenerifės: kaip laikosi ten likę lietuviai ir kokie yra jų planai, pasakoja Dalia Mauricaitė-Kalinauskienė.

Ved. Ignas Krupavičius.