Žinios. Kaltas koronavirusas: dėl jo grėsmės daugeliui sportininkų Tokijo olimpinė svajonė – miglota

Lietuvoje oficialiai patvirtinti 7 nauji užsikrėtimo koronaviruso atvejai. Vienas iš jų užsikrėtė jau Lietuvoje, ne keliaudamas. Tai pirmas toks atvejis mūsų šalyje.

Nuo šiol ribojamas nereceptinių vaistų pardavimas: vienam žmogui bus parduodama tik viena pakuotė. Sveikatos apsaugos ministerija per karantiną uždraudė parduoti gyventojams daugiau kaip po vieną to paties bendrinio pavadinimo, stiprumo ir farmacinės formos nereceptinio vaisto pakuotę vieno apsipirkimo metu. Ribojamas ir dezinfektantų pardavimas.

Europoje pirmą kartą užfiksuota daugiau mirties nuo koronaviruso atvejų nei Azijoje. Europos viruso epicentru išlieka Italija. „Žiniose“ – teletiltas su Italijoje gyvenančia žurnaliste Neringa Budryte.

Dalis Vokietijoje įstrigusių Lietuvos piliečių šiandien į Klaipėdą atplauks keltu iš Zasnico uosto. Dar vienas keltas vidurnaktį iš Zasnico išplauks į Rygą, jame taip pat laukiami Vokietijoje su lengvaisiais automobiliais namo per Lenkiją negalintys grįžti žmonės. Du lėktuvų skrydžius iš Tenerifės, Ispanijos, organizuojanti turizmo agentūra „Tez Tour“ tikisi į Lietuvą sugrąžinti beveik 400 žmonių. Ketvirtadienį agentūra „Kidy Tour“ organizuoja skrydžius iš Ispanijos, Valensijos oro uosto. Rytoj planuojamas skrydis iš Amsterdamo, penktadienį ir šeštadienį – iš Paryžiaus.

Europos Sąjungos lyderiai sutarė nuo viruso gintis saviizoliacija – 37 valstybių sąjunga, daugiau nei 400 mln. žmonių namai atsiriboja nuo pasaulio 30 dienų. Draudžiama įvažiuoti visiems užsieniečiams už Bendrijos ribų, o ES piliečiams leidžiama grįžti.

Šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas dėl koronaviruso grėsmės nevyks. Tai patvirtino Europos visuomeninių transliuotojų organizacija. Gegužės 12–16 d. konkursas turėjo vykti Roterdame, o Lietuvai atstovauti ruošėsi grupė „The Roop“ su daina „On Fire“. „Eurovizija“ atšaukiama pirmą kartą per 64 m. Apie tai – pokalbis su Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovu Audriumi Giržadu.

Suskaičiavus didžiąją dalį Jungtinių Valstijų demokratų partijos pirminių rinkimų Arizonoje, Floridoje ir Ilinojuje balsų, laimi buvęs viceprezidentas Joe Bidenas.

Per pastarąsias dienas būdų, kaip grįžti iš treniruočių stovyklų, ieško ir geriausi šalies sportininkai. Tokijo olimpinė svajonė daugumai atrodo miglota.

Ved. G. Pečiulytė.