Žinios. Giržadas papasakojo apie sprendimą atšaukti „Euroviziją“: koronaviruso konkurso taisyklėse nėra

Lietuvoje oficialiai patvirtinti 7 nauji užsikrėtimo koronaviruso atvejai. Vienas iš jų užsikrėtė jau Lietuvoje, ne keliaudamas. Tai pirmas toks atvejis mūsų šalyje. Asmuo kovo 11 d. grįžo iš Jungtinės Karalystės, tačiau nesilaikė nurodytų izoliavimosi reikalavimų ir infekciją perdavė savo šeimos nariui. Be to, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iš užsienio grįžęs asmuo lankėsi ir pas odontologą. Iš viso užsikrėtusiųjų šalyje – 33.

Paaiškėjo, kad anksčiau šią savaitę koronavirusas buvo diagnozuotas sostinės Šeškinės poliklinikos medicinos darbuotojai. Žinoma, kad ji grįžusi po kelionės keturias dienas ėjo į darbą. Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius sako, kad medikė turėjo kontaktą ne tik su savo kolegomis, bet ir iki 80 pacientų. Ji šiuo metu gydoma Santaros klinikose, jos kolegos izoliuoti, su medikės pacientais bus susisiekta.

Nuo šiol ribojamas nereceptinių vaistų pardavimas: vienam žmogui bus parduodama tik viena pakuotė. Sveikatos apsaugos ministerija per karantiną uždraudė parduoti gyventojams daugiau kaip po vieną to paties bendrinio pavadinimo, stiprumo ir farmacinės formos nereceptinio vaisto pakuotę vieno apsipirkimo metu. Ribojamas ir dezinfektantų pardavimas.

Nors Vyriausybė ekstremaliąją padėtį dėl koronaviruso grėsmės paskelbė dar prieš tris savaites, per tą laiką į komandiruotes užsienyje vyko ne vienas vadininkas. Dalis jų grįžę karantine neužsidarė, esą, tuomet dar nebuvo privaloma.

Ankstų trečiadienio rytą iš Frankfurto prie Oderio į Kauną atvyko traukinys. Juo iš Vokietijos grįžo 61 asmuo: daugiausiai Lietuvos piliečiai, taip pat Baltarusijos, Latvijos, Ukrainos piliečiai.

Dalis Vokietijoje įstrigusių Lietuvos piliečių šiandien į Klaipėdą atplauks keltu iš Zasnico uosto. Dar vienas keltas vidurnaktį iš Zasnico išplauks į Rygą, jame taip pat laukiami Vokietijoje su lengvaisiais automobiliais namo per Lenkiją negalintys grįžti žmonės. Du lėktuvų skrydžius iš Tenerifės, Ispanijos, organizuojanti turizmo agentūra „Tez Tour“ tikisi į Lietuvą sugrąžinti beveik 400 žmonių. Ketvirtadienį agentūra „Kidy Tour“ organizuoja skrydžius iš Ispanijos, Valensijos oro uosto. Rytoj planuojamas skrydis iš Amsterdamo, penktadienį ir šeštadienį – iš Paryžiaus.

Šiais metais „Eurovizijos“ dainų konkursas dėl koronaviruso grėsmės nevyks. Tai patvirtino Europos visuomeninių transliuotojų organizacija. Gegužės 12–16 d. konkursas turėjo vykti Roterdame, o Lietuvai atstovauti ruošėsi grupė „The Roop“ su daina „On Fire“. „Eurovizija“ atšaukiama pirmą kartą per 64 m. Apie tai – pokalbis su Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovu Audriumi Giržadu.

Europoje pirmą kartą užfiksuota daugiau mirties nuo koronaviruso atvejų nei Azijoje.

Taip pat „Žiniose“ – tiesioginis teletiltas su Prancūzija. Plačiau apie padėtį šalyje pasakoja čia gyvenanti dainininkė Viktorija Gečytė.

Graikijoje dviem savaitėms lankytojams uždaromos migrantų stovyklos. Taip siekiama užkirsti kelią koronaviruso plitimui.

COVID-19 virusas užfiksuotas visose Jungtinių Amerikos Valstijų valstijose.

Suskaičiavus didžiąją dalį Jungtinių Amerikos Valstijų Demokratų partijos pirminių rinkimų Arizonoje, Floridoje ir Ilinojuje balsus, laimi buvęs viceprezidentas Joe Bidenas.

Šiaulių apygardos teismas sprendžia, ar pratęsti suėmimą šnipinėjimu kaltinamam Algirdui Paleckiui.

„Žinių“ pabaigoje – tiesioginė transliacija iš Vidaus reikalų ministerijos. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalinasi rekomendacijomis merams dėl koronaviruso.

Ved. Guoda Pečiulytė.