Ryto allegro. Kaip gimė LRT RADIJO serialas „Pietinia kronikas“?

Ryto allegro

2020.03.18 07:05

Ryto allegro. Kaip gimė LRT RADIJO serialas „Pietinia kronikas“?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių apžvalga. 2020-ieji paskelbti UNESCO pasaulio paveldo metais Lietuvoje. Apie pasaulio paveldo vertybių pažinimą – pokalbis su Valstybinio kultūros paveldo komisijos pirmininke Andrijana Filinaite.

„Iš Argentinos atvykę lietuviai iš pradžių sako sunkiai suprantantys, kas sakoma per Lietuvos televiziją, radiją, lengviau būna kalbėtis akis į akį, tačiau po savaitės jau perpranta kalbą“, – sako knygos „Emigrantai. Kalba ir tapatybė“ sudarytoja profesorė Meilutė Ramonienė.

Kokia situacija Jungtinėse Amerikos valstijose susiklostė pastaruoju metu iš Jutos valstijos pasakoja Agnė Kairiūnaitė-Albright.

Šalyje paskelbus karantiną LRT siūlo turiningai leisti laiką namuose.

LRT radijo serialas „Pietinia kronikas“ pagal Rimanto Kmitos to paties pavadinimo popromaną – tai „rimts podkests“, kaip pasakytų „Pietinia kronikų“ herojus. Pokalbis su R. Kmita, režisieriumi Juozu Javaičiu, LRT garso režisiere Sonata Jadevičiene ir aktoriais Roku Petrausku, Urte Povilauskaite ir Vaidile Juozaityte apie šį radijo serialą.

25-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ tampa pirmuoju Lietuvoje virtualiuoju kino festivaliu ir kviečia daugumą numatytos programos filmų pamatyti savo namuose. Apie „Kino pavasarį“ – pokalbis su festivalio generaliniu direktoriumi Algirdu Ramaška ir meno vadove Mante Valiūnaite.

Ved. Austėja Kuskienė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.