Kultūros diena. Retrospektyvinė Stanislovo Glinskio tapybos darbų paroda „Kelias“ – penkis dešimtmečius besitęsianti kelionė

Šiandien „Kultūros dienoje“:

UNESCO pasaulio paveldo metai ir paveldas Lietuvoje. Siekiant išsaugoti vertingus gamtos ir kultūros paveldo objektus šiandienės plėtros fone, ypač svarbus visuomenės požiūris į paveldą ir supratimas, kaip svarbu jį išsaugoti. Skatinti tokį visuomenės sąmoningumą – vienas iš pagrindinių UNESCO pasaulio paveldo metų Lietuvoje tikslų.

Retrospektyvinė Stanislovo Glinskio tapybos darbų paroda „Kelias“. Privalomos temos, sovietmečio stereotipai ir mados buvo svetimos menininkui Stanislovui Glinskiui. Užsienyje labiau nei Lietuvoje žinomas tapytojas Kaune pristatė jau penkis dešimtmečius besitęsiančią kūrybinę kelionę. Nors šiuo metu gyvai aplankyti naujosios parodos nėra galimybių, tačiau pažintį su kūrėju ir jo darbais kviečiame pamatyti siužete.

„Kultūros diena“ pradeda profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos „Auksinis scenos kryžius“ nominantų pristatymus. Kategorijos: muzika ir metų patirtis. Artėjant „Auksinių scenos kryžių“ ir Boriso Dauguviečio auskaro teikimo ceremonijai, pažvelkime į šių metų nominantus. Šįkart Kultūros ministerijai buvo pateikta 80 pasiūlymų, kam skirti Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijas. Iš jų komisija atrinko 45 kūrėjus ar kūrėjų kolektyvus, kurie pretenduos gauti Profesionalaus teatro meno kūrėjų premijas.

Laidos svečias – Lietuvos muziejų asociacijos prezidentas Raimundas Balza. Koronavirusas pakoregavo visų šalies įstaigų darbą. Lankytojų nebepriimantys muziejai sako karantiną išnaudosiantys naujų ekspozicijų kūrimui ir darbui su fondais. Namuose likusiems žmonėms siūlomas virtualus muziejų lankymas. Nors muziejininkai sako bandysiantys karantiną išnaudoti kuo racionaliau, jau dabar aišku, kad jam pasibaigus teks skaičiuoti nemenkus nuostolius. Daugiau apie tai kolegos kalbasi su Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininku Raimundu Balza.

Naujienos iš užsienio. Kol Europa gyvena karantino sąlygomis, Kinija jau atidaro savo muziejus visuomenei. Tiesa, juose itin sustiprinta darbuotojų ir lankytojų sauga.

Ved. Julijus Grickevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau