Ryto allegro. BBC: Azijos bendruomenių žmonės įžeidinėjami, prieš juos įvykdomi neapykantos nusikaltimai

Ryto allegro

2020.03.17 07:05

Ryto allegro. BBC: Azijos bendruomenių žmonės įžeidinėjami, prieš juos įvykdomi neapykantos nusikaltimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros naujienų spaudoje apžvalga.

Kūrybiškiausia praėjusių metų knyga išrinktas Vido Morkūno trumpų novelių ciklas „Pakeleivingų stotys“.

Šiuolaikinio rusų dramaturgo Michailo Durnenkovo pjesės yra tarsi socialinės fantazijos laboratorijos, kuriose be jokių kompromisų dekonstruojamos sovietinio bloko šalių mąstymo iliuzijos.

Su rubrika „Požiūris“ – rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras apie tai, kodėl 30 Lietuvos laisvės metų geriausiai atspindi trisdešimtmečiai.

Kilus koronaviruso pandemijai, pasaulyje auga sinofobija.

BBC skelbia, kad valstybėse, kuriose gyvena didelės žmonių iš Azijos bendruomenės, šie žmonės įžeidinėjami, prieš juos įvykdomi neapykantos nusikaltimai. Kaip nepasiduoti panikai ir kodėl baimė iššaukia tokias rasistines reakcijas, aptarsime su Vilniaus universiteto docentu, psichologu dr. Antanu Kairiu.

MO muziejus, nors dėl karantino ir priverstas laikinai užrakinti duris, lankytojams siūlo specialią rubriką – #menasnaMO.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.