Žinios. VMI skelbia: dėl koronaviruso plitimo gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas – nukeliamas

Šiąnakt Lietuvoje nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis. Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad infekcija nustatyta iš Pietų Afrikos Respublikos grįžusiam pacientui. Jis gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, pradėtas epidemiologinis tyrimas.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lenkijos pusė sprendimą neleisti lietuviams kirsti jos teritorijos lengvaisiais automobiliais grindžia rizika dėl vairuotojų nuovargio. Šalies vadovas teigia vakar vakare situaciją aptaręs su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Lenkija lietuvius organizuotu konvojumi nusprendė praleisti autobusais ir mikroautobusais. Lengvųjų automobilių keleiviai bus pargabenti specialiu traukiniu, o automobiliai – keltu.

Toliau „Žiniose“ – LRT RADIJO laida „Ryto garsai“ tiesiogiai. Joje – vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Rustamas Liubajevas.

Vyriausybė pritarė 2,5 mlrd. eurų vertės ekonomikos gelbėjimo paketui. Po pusę milijardo žadama verslui, gyventojams ir sveikatos apsaugai, dar milijardas – tiesioginė injekcija į ekonomiką. Verslo atstovai paketą sveikina, tačiau pasak jų, reikia ir plano B – jeigu pandemija užsitęs iki rudens.

Valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kad dėl koronaviruso plitimo gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas yra nukeliamas: vietoje buvusios gegužės 4 d. šiais metais pajamas deklaruoti bei mokestį sumokėti reikės iki liepos 1 d.

Įvedus karantiną Lietuvoje, Vilniaus meras Remigijus Šimašius ragina senjorus vengti parduotuvių, masinio susibūrimo vietų, iš namų eiti tik būtinais atvejais, kai maistu ar vaistais negali pasirūpinti artimieji. Sostinės meras taip pat ragina neskubėti mokėti mokesčių ir laukti informacijos, kaip tai bus galima padaryti vėliau.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.