Labas rytas, Lietuva II d. Jurga surengė koncertą tuščioje bažnyčioje: klausantis dainų ragino plauti rankas

Pokalbis su Prancūzijoje gyvenančia lietuve: kuo gyvena Paryžius pandemijos akivaizdoje? Tęskime kovo 17-osios LRT TELEVIZIJOS laidą „Labas rytas, Lietuva“. II laidos dalį pradėkime pokalbiu. Ignas Krupavičius skambina buvusiai kolegei Godai Klimavičiūtei į Paryžių, kur moteris šiuo metu gyvena. Ji stebisi, kodėl Prancūzijoje, pasaulyje plintant koronaviruso pandemijai, rinkimai nebuvo perkelti. Plačiau apie tai, kuo šiandien gyvena prancūzai, – tiesioginio teletilto metu.

Jungtinėje Karalystėje ūžė senų automobilių lenktynės: varžovams leista ir apsistumdyti. Kiek atsikvėpkime nuo intensyvaus toli gražu ne pačių maloniausių naujienų srauto. Metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Jungtinėje Karalystėje vyko automobilių lenktynės, kuriose varžėsi seni automobiliai. Šiose varžybose automobiliams leidžiama ir apsistumdyti. Organizatoriai sako sulaukę maždaug 150–200 žiūrovų.

Koncertą be žiūrovų surengusi Jurga: jutau, kad muzika ėmė sklisti per sienas. Su pandemijos iššūkiais, jokia paslaptis, susiduria ir muzikantai. Šalyje dėl karantino uždraudus koncertus, atlikėja Jurga sumanė alternatyvą – surengti koncertą be žiūrovų Šv. Kotrynos bažnyčioje ir jį transliuoti internetu. Klausantis dainų kūrėja ragino plauti rankas, o vienas kūrinys buvo dedikuotas ir medikams, kuriems Jurga jaučia didelę pagarbą. Plačiau apie muzikantės įspūdžius – pokalbyje su ja pačia. O po pokalbio – ir minėto koncerto ištrauka. Skamba Jurgos daina „Švyturys“.

Prieš 52 m. televizijoje debiutavo kultiniai „Bee Gees“: trijų brolių albumai – vieni perkamiausių įrašų muzikos istorijoje. Kokia LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ be „Kalendoriaus“ rubrikos? Šįkart joje – apie legendinę trijų brolių grupę „Bee Gees“. „Bee Gees“ – muzikos grupė, kurią sudarė trys dainuojantys broliai – Barry, Robinas ir Maurice`as. Jie gimė Meno saloje anglų šeimoje, gyveno Mančesteryje, Jungtinėje Karalystėje, o 6-ojo dešimtmečio pabaigoje persikėlė gyventi į Australiją. Šioje šalyje prasidėjo jų muzikinė karjera, tačiau pasaulinę šlovę pasiekė tik vėl grįžę į Jungtinę Karalystę.

„The Ed Sullivan Show“ „Bee Gees“ atliko dainas „To Love Somebody“ ir „Words“. „Bee Gees“ muzikinę karjerą galima suskirstyti į du periodus pagal atliekamus žanrus – lengvojo roko ir disco erą. Septintajame ir aštuntajame praėjusio amžiaus dešimtmečiais „Bee Gees“ buvo viena populiariausių grupių visame pasaulyje. Jai priklauso tokie hitai kaip „How Deep Is Your Love“, „Stayin' Alive“ ir „Night Fever“.

„Bee Gees“ albumai – vieni perkamiausių visų laikų įrašų, populiarumu nusileidžiantys tik grupei „The Beatles“, Elviui Presley, Michaelui Jacksonui ir soliniams Paulo McCartney darbams. Brolių sukurtas dainas rinkosi tokios garsenybės kaip E. Presley, Diana Ross, grupė „Destiny's Child“.

Keletas grupės kūrinių, ypač pirmieji, į radijo stotis pakliuvo be grupės pavadinimo visiems manant kad tai – „The Beatles“. O jeigu tikėsime statistika, 1978-aisiais beveik 2 proc. muzikos industrijos priklausė būtent „Bee Gees“.

Grupės „Bee Gees“ įrašų pasaulyje yra parduota daugiau nei 220 mln. Trio susišlavė devynis „Grammy“ ir daugybę kitų apdovanojimų. Grupės veikla nutrūko 2003 m. mirus Maurice`ui Gibbui.

Saulius Prūsaitis – „O danguje jau žiba deimantai“.

Laidos pabaigoje – konkursas žiūrovams ir dar viena daina: Olly Murs kūrinys „Grow Up“.