Panorama. Pirmoji karantino diena: ištuštėjusios gatvės, išaugę pardavimai parduotuvėse ir saviizoliacijos nesilaikantys asmenys

Šalyje įsigaliojus karantinui, gatvės ištuštėjo. Prekybininkai sako, kad žmonės perka maistą dideliais kiekiais, pardavimai išaugo apie 40 procentų, bet ramina – maisto tikrai užteks.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad visi Lietuvoje fiksuoti koronaviruso atvejai yra įvežtiniai.

Maždaug 2 tūkst. Lietuvos piliečių informavo diplomatines atstovybes, kad dėl apriboto judėjimo negali grįžti į tėvynę.

Prie Lietuvos ir Lenkijos sienos nusidriekė daugiau nei 20 kilometrų sunkvežimių eilės.

Vyriausybė skirs 2,5 mlrd. eurų kovai su koronaviruso padariniais Lietuvos ekonomikoje.

Didžiosios pasaulio oro linijos atšaukia iki 90 procentų skrydžių, atleidžia tūkstančius darbuotojų. Pasaulio rinkos, reaguodamos į šias naujienas vėl krito, o Volstrito akcijų biržoje vėl teko viduryje dienos stabdyti prekybą akcijomis penkiolikai minučių.

Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus, kad Europa šiuo metu yra koronaviruso protrūkio epicentras, vis daugiau Europos valstybių skelbia apie sienų uždarymą ir karantiną.

Koronavirusas buvo pagrindinė tema ir demokratų partijos kandidatų į prezidentus debatuose, kurie vyko be žiūrovų. Abu kandidatai negailėjo kritikos Trampo administracijai dėl jos veiksmų krizės akivaizdoje.

Miestai ieško patalpų saviizoliacijai asmenims, kurie neturi galimybių būti namuose. Vilniaus vadovai sako, kad reikės izoliuoti ir strateginių miesto įmonių – šilumos tinklų ar vandens tiekimo, komunalinių paslaugų darbuotojus. Nors savivaldybėms patalpas siūlo verslas ir organizacijos, savivaldybių asociacijos vadovo teigimu, rasti patalpų saviizoliacijai kai kuriose savivaldybėse bus iššūkis.

Kauno apylinkės teismas pirmadienį Kauno klinikų chirurgą Žilviną Saladžinską pripažino kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo ir pareigų neatlikimo. „Kauno apylinkės teismas asmenį pripažino kaltu dėl tarnybos pareigų neatlikimo ir neatsargaus gyvybės atėmimo“, – žurnalistams pranešė teismo atstovė Indrė Cvilikaitė.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau