Laba diena, Lietuva. Ar Lietuvos ekonomikos potencialas sugebės sušvelninti krizės padarinius?

Ekonomikos skatinimo priemonių planas. Vyriausybei pirmadienį patvirtinus ekonomikos skatinimo planą, siekiantį sušvelninti neigiamas koronaviruso plitimo pasekmes, premjeras Saulius Skvernelis susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Po šio susitikimo šalies vadovas tvirtino, kad Lietuva dabar turi galimybių nebesiveržti diržų, kaip per krizę prieš keliolika metų, ir ekonomiką gelbėti kitaip. „Laba diena, Lietuva“ studijoje – „Luminor“ ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Karštoji linija 1808. Nuo penktadienio pradėjus veikti koronaviruso karštajai linijai 1808, tūkstančiai gyventojų ja skambina įvairiausiais klausimais – kuriama dar apie dvidešimt darbo vietų savanoriams konsultacijoms. Planuojama, kad netrukus skambučiai bus skirstomi atsakingoms institucijoms.

Mokymasis nuotoliniu būdu. Į dėl koronaviruso išplitimo prevencijos Vyriausybės žengtą žingsnį – dviem savaitėms uždaromas mokyklas – pedagogai reaguoja skirtingai. Vieni piktinasi, kiti sako, kad būsią sunku, bet tokį išmėginimą atlaikysią, mat ruošėsi darbo pokyčiams gripo atveju. TAMO ir „Vyturio“ leidykla leido naudotis savo skaitmeniniu turiniu ir galimybėmis nemokamai.

Koronaviruso Kinijoje. „Laba diena, Lietuva“ laidoje – pokalbis su Šanchajuje gyvenančiu lietuviu Mindaugu Skrupskeliu. Jis papasakojo, kokie būdai buvo priimti, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą Kinijoje. Jis gyveno pusantro mėnesio karantino sąlygomis, todėl su žiūrovais pasidalins patarimais, kurie, jo manymu, būtini, norint, kad panaši situacija nepasikartotų.

Koronaviruso Italijoje. Pasauliniu mastu užsikrėtimų naujuoju koronavirusu skaičius sekmadienį siekia 154 620, o mirties atvejų – 5 796. Apie susirgimus ir mirtis yra pranešusios 139 šalys ir teritorijos. Skelbiama, kad per parą Italijoje mirė 368, o Ispanijoje – per 100 žmonių. Vokietija sekmadienio vakarą priėmė sprendimą atnaujinti kai kurių sienų kontrolę. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – Milane gyvenanti lietuvė Lina Markauskienė.

Politologo L. Kojalos įžvalgos.

Neįmintos koronaviruso mįslės. „Laba diena, Lietuva“ laidoje – VU Medicinos fakulteto docentas Tomas Kačergius. Anot pašnekovo, didžiausią nerimą kelia koronaviruso mutacijų dažnis. Iš esmės, kaip sako T. Kačergius, šį virusą sunku nuspėti. Tačiau pašnekovas ramina: priemonės, kurių ėmėsi Lietuva, yra geros

Koronavirusas JAV. JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį dėl naujojo koronaviruso plitimo paskelbė šalyje nepaprastąją padėtį. „Mes padarėme didžiulį progresą palyginus su tuo, kaip tvarkėsi likęs pasaulis“, – savo konferenciją pradėjo D. Trumpas. Jis teigė, kad sėkmingą kovą su viruso plėtimu lėmė ir tai, kad buvo imtasi kelionių iš Kinijos ir Europos ribojimų. Prezidentas savo kalboje pažymėjo, kad anksčiau išimtimi laikyta Jungtinė Karalystė, iš kurios buvo nedraudžiamos kelionės į JAV, gali būti įtraukta į sąrašą su kitomis Šengeno zonos šalimis. Apie situaciją dėl koronaviruso JAV pasakoja LRT žurnalistas Aurimas Piečiukaitis.

Koronavirusas Ispanijoje ir Prancūzijoje. Savo įspūdžiais „Laba diena, Lietuva“ laidoje dalinasi Ispanijoje ir Prancūzijoje gyvenantys lietuviai. Kokių priemonių ėmėsi Vakarų valstybių valdžios?