Žinios. Teismas skelbs nuosprendį Žilvinui Saladžinskui: chirurgas kaltinamas neatsargiu pacientės gyvybės atėmimu

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šiąnakt Lietuvoje patvirtinti dar du nauji koronaviruso infekcijos atvejai. Abu asmenys – grįžę iš užsienio, izoliuoti ir gydomi Vilniuje, Santaros klinikose.

Vokietijos ir Lenkijos pasienyje esančius ar jo link važiuojančius Lietuvos piliečius Užsienio reikalų ministerija ragina skubiai registruotis elektroniniu paštu „namo@urm.lt“. Lietuvos prezidentas ir premjeras vakar vėlai pranešė, kad Lenkijos pareigūnai sutiko konvojumi praleisti Lietuvos piliečius, siekiančius grįžti namo.

Vyriausybė ketina patvirtinti ekonominio skatinimo paketą privačiam verslui, kuriuo būtų stengiamasi kompensuoti praradimus, šalyje paskelbus karantiną ir apribojus daugelį gyvenimo sričių.

Italija ir Prancūzija per pastarąją parą skelbia apie rekordinius mirčių nuo koronaviruso skaičius, o Vokietija, nuo šio ryto sugriežtinanti sienos kirtimą, teigia, kad epidemijos pikas dar ateityje. Vakarų Europos visuomenės rengiasi bent kelioms savaitėms niūrių žinių, bet ir epidemiologai, ir socialinės psichologijos ekspertai sako, kad geriau jau grėsmę perdėti negu įvertinti nepakankamai.

Kauno apylinkės teismas skelbia nuosprendį dėl pacientės mirties teisiamam Kauno chirurgui Žilvinui Saladžinskui.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.