Labas rytas, Lietuva I d. Pandų diena: per dieną šis žinduolis suvalgo iki 15 kilogramų bambukų ūglių ir lapų

Kovo 16-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė pagrindinių nūdienos aktualijų apžvalga. Šįkart ji – su Juste Tamošaitiene.

Imagine Dragons – „Thunder“.

Ryto įpročių analizė, arba laikysenai skirta mankšta: savo sveikatai padedate ar kenkiate? O koks pirmadienis be rubrikos „Ryto mankšta“? Su gera nuotaika ir puikia energija naują savaitę pradėti padės sporto treneris Piotr Ivanov. „Šiandien tiesiog seksime žmogaus pėdomis: ką žmogus ryte veikia, kaip savo laikysenai padeda arba ne“, – žada vyras. Pasitikrinkite, kokių gerų ar blogų įpročių turite.

Jessie J – „Not My Ex“.

Dviprasmybių menininkas: viename paveiksle – ir Marilyn Monroe, ir Albertas Einsteinas. Pasportavus galima ir atsikvėpti. O tą padaryti tikrai padės vaizdo siužetas apie menininką, kuriantį dvigubus portretus. Iš vienos pusės žiūrėdami į tą patį paveikslą matysite Marilyn Monroe, o paėję kelis žingsnius į šoną – Albertą Einsteiną. Ispanų menininkui Sergi Cadenas patinka dviprasmybės. Išvysti jo darbus kviečia kolegos iš „Deutsche Welle“ ir LRT PLIUS laidos „Euromaxx“.

Advokatas apie darbdavio ir darbuotojo santykius karantino akivaizdoje: abi šalys turi siekti kompromiso. Kaip keičiasi darbas, kai šalyje paskelbtas karantinas? Pokalbis su advokatu Justinu Usoniu. Pašnekovas paaiškina, kokios yra darbdavio pareigos: „Jis privalo suteikti darbuotojams apsaugos priemones, dezinfekuoti patalpas ir informuoti darbuotojus.“ Tiesa, J. Usonis pažymi, jog abi šalys: ir darbdavys, ir darbuotojas, turi siekti kompromiso.

Braška kino industrija: vien dėl neparduotų bilietų Holivudas patirs 5 mlrd. dolerių nuostolius. LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė pristato, kokius nuostolius koronaviruso siautimo metu patirs pramogų sektorius.

Neveltui žodis „panda“ reiškia „bambukų valgytoją“: per dieną šis žinduolis sudoroja apie 15 kg ūglių ir lapų. Metas „Kalendoriaus“ rubrikai, o joje šįkart – apie pandas. Žodis „panda“ kilęs iš nepalietiško Raudonosios pandos pavadinimo, reiškiančio „bambukų valgytoją“. Pandos yra žolėdės, minta daugiausia bambukais, racioną paįvairina vaisiais ir vabzdžiais. Šių gyvūnų protėviai buvo plėšrūnai, tad jų virškinimo sistema nėra optimaliai pritaikyta tokiam maistui kaip bambukas. Panda gali įsisavinti tik 17 proc. bambuko maistinių medžiagų, todėl jai reikia kasdien suėsti didelius bambukų kiekius: apie 15 kg bambukų ūglių ir lapų. Dažnai tai trunka 16 valandų per dieną. Skiriamos dvi šių gyvūnų rūšys: Didžioji panda ir Raudonoji panda. Jos vaikšto žeme, tačiau taip pat moka ir gerai laipioti, ir plaukti. Nakčia gyvūnai aktyvūs, o dieną miega šakose arba olose. Nuo 1939 m. pandos Kinijoje saugomos įstatymų. Gyvūnams gresia išnykimas – žmogaus veikla ir žemdirbystė naikina bambukų miškus, be to pandos pasyviai dauginasi. Manoma, kad laisvėje didžiųjų pandų gyvena kiek daugiau nei pusantro tūkstančio, o Kinijos ir kitų šalių zoologijos soduose – apie 250.

Hurts – „Chaperone“.

ZAZ – „Qué vendrá“.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau