Lietuvos diena. Visos Lietuvos atstovybės užsienyje pradeda piliečių, negalinčių savarankiškai grįžti, registraciją

Dėl koronaviruso vakar iš viso ištirti 78 mėginiai ir Lietuvoje patvirtinti trys nauji ligos atvejai. Diagnozuotų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė devynis. Apie naujausią informaciją ir ligoninių pasirengimą šiandien pokalbis su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga.

Klaipėdos ligoninė ruošiasi priimti apie 20 keltu iš Švedijos atplaukusių asmenų, kurie skundžiasi simptomais, būdingais koronavirusui. Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigia, kad bus sprendžiama, kokiu būdu juos atvežti į ligoninę.

Kauno savivaldybė skelbia nustačiusi įstaigų, kurios nesilaikė dėl koronaviruso įvestų veiklos ribojimo priemonių. Kaip BNS informavo Kauno savivaldybės Operacijų centro koordinatorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras, savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius nuo penktadienio tikrino įstaigas, kurių veikla buvo apribota ir nustatė pažeidimų.

Policijos departamento Viešosios policijos viršininkas Mindaugas Akelaitis sako, kad policija jau sulaukia pranešimų ir iš gyventojų, o atsakomybėn gyventojai ir įstaigos gali būti patrauktos ir ateityje.

Visos Lietuvos atstovybės užsienyje pradeda piliečių, negalinčių savarankiškai grįžti, registraciją. Lietuvos piliečiai prašomi nedelsiant susisiekti su jų buvimo šaliai akredituota Lietuvos atstovybe elektroniniu paštu. Pokalbis su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Uždaromos ne tik mokyklos, darželiai, bet ir neįgaliųjų dienos centrai. Suaugusius neįgaliuosius slaugantys ar prižiūrintys tėvus nežino, kokių veiksmų imtis. Apie tai pokalbis su „Lietuvos neįgaliųjų forumo“ administracijos vadove Henrika Varniene ir Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, kurio teigimu, situacija yra žinoma, todėl artimiausiu metu žadama teikti įstatymo pakeitimus.

Naujausia informacija apie koronavirusą užsienyje apžvelgia Indrė Urbaitė.

Lietuvoje skelbiant karantiną šalies mastu uždaromos įstaigos, institucijos, veiklą stabdo pramogų ir poilsio vietos, atšaukiami renginiai, kelionės, sporto varžybos. Darbuotojai raginami kiek įmanoma dirbti iš namų. Kaip jį organizuoti, patarimais dalinasi INFOBALT vadovas Mindaugas Ubartas.

Tiesioginė transliacija iš Kauno, kur savivaldybėje vyko specialus pasitarimas. Kaip savivaldybė pasirengusi ekstremaliai situacijai ir karantinui? Ten lankėsi premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos ministras Aurelijus Veryga, susitiko su Kauno klinikų dir. Donaldu Jurkevičiumi, meru Visvaldu Matijošaičiu.

Ved. Darius Matas.