Lietuvos diena. Šiandien Lietuvoje patvirtintas antras ir iš viso aštuntas koronaviruso atvejis

LRT RADIJAS

2020.03.14 13:05

Lietuvoje šiandien patvirtintas naujas koronaviruso atvejis, jis nustatytas Kretingos gyventojui Klaipėdoje. Izoliuoti ir jo artimieji. Užsikrėtęs žmogus yra studentas, kovo 10 d. parskridęs iš Danijos į Lietuvą. Šiuo metu jis izoliuotas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Patvirtinus naujausią užkrato atvejį, šalyje registruoti septyni užsikrėtimai koronavirusu.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad užsikrėtęs kretingiškis vaikščiojo po kavines, susitiko su kitais žmonėmis, keliavo autobusu, ir visų jo kontaktų nustatyti neįmanoma.

Atnaujinama kontrolė prie vidinių Lietuvos sienų su Europos Sąjunga. Kontrolė pradedama nuo 18 val. Į Lietuvą nuo šiol draudžiama atvykti užsieniečiams, išskyrus tiems, kurie turi leidimus dirbti Lietuvoje.

Pasaulyje koronavirusu užsikrėtę per 145 tūkst. žmonių, mirusių – pusšešto tūkstančio. Kokių priemonių imasi pasaulio šalys?

Kaip su koronavirusu kovoja Airija, Belgija ir Jungtinės Amerikos Valstijos?

Kinijoje pranešama apie itin išaugusį skyrybų prašymų skaičių po to, kai poros dėl koronaviruso ilgą laiką turi praleisti kartu karantino sąlygomis. Kas gali padėti išvengti konfliktų, nuolat būnant namuose, ir ar reikia bijoti pykčių?

Ved. Greta Klimkaitė