Kultūros savaitė. Kartų dialogas po 30 metų nepriklausomybės: pokalbiai apie kūrybą ir atmintį

Kultūros savaitė

2020.03.14 09:05

Kultūros savaitė. Kartų dialogas po 30 metų nepriklausomybės: pokalbiai apie kūrybą ir atmintį

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Justinui Marcinkevičiui – 90. Poetą prisimena literatūros kritikas Valentinas Sventickas ir kino režisierius Gytis Lukšas. Paršiuko šventykla ir žuvis, gaminanti žuvies kvepalus – tokius ir panašius kūrinius pristato menininkė Evelina Paukštytė. Pasaulyje: koronaviruso įtaka kultūros įstaigoms ir renginiams, Jungtinė Karalystė traukiasi iš Kūrybiškos Europos fondo, Hasselblad prizas įteiktas fotografui Alfrefui Jaarui. Vilniuje gimusios, dabar Paryžiuje gyvenančios menininkės Esther Shalev-Gerz kūriniai padeda suprasti kūrėjo praktikos svarbą visuomenei konstruojant savo atmintį. Rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras apie tai, kodėl 30 Lietuvos laisvės metų geriausiai atspindi trisdešimtmečiai. Iššūkis jaunosios kartos fotografams Bertai Tilmantaitei ir Artūrui Morozovui – fotomenininko Antano Sutkaus prašymu kuruoti jo retrospektyvinę parodą Kaune. Ved. Juta Liutkevičiūtė.

Gailių klano premija apdovanotas rašytojas, muzikantas, Klaipėdos dramos teatro meno vadovas Gintaras Grajauskas. Pokalbis apie apdovanojimą, 1990-ųjų Kovo 11-ąją ir teatrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.