Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. „Baltos varnos“ apie minusus turint sesę dvynę: vaikystėje reikia dalintis daiktais, dabar – dėmesiu

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I-oje dalyje prasidėjo kovo 14-osios rytas ir jo tradicija – šeštadienį studijoje regėti daugiau vedėjų, kuriomis šį kart tapo grupės „Baltos varnos“ atlikėjos Milda ir Teresė Andrijauskaitės. Atlikėjos ne tik atliko visų mėgstamus kūrinius, bet ir papasakojo, ką reiškia būti sesėmis dvynėmis, apie ilgiausią laiką atskirai ir kuri labiau panaši į tėtį, o kuri – į mamą.

Įžymių žmonių rekomendacijos.
Tęsiame šeštadienio rubriką, kur žymūs žmonės rekomenduoja filmus, knygas ir dainas. Šįkart rekomendacijomis dalijasi LRT laidų vedėja, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė. Jos kraityje – tikras margumynas!

Valtornistė Greta Dubauskė – spalvų ir ryškių kostiumų mėgėja.
Jei pamatėte Gretą Dubauskę fotografijoje, televizijoje ar tiesiog mieste, galbūt Jus nustebino neįprastas stilius ir apranga. Galbūt pamanėte ir tai, kad valtornistė su vyru pasipuošė teminiam vakarėliui arba atlieka kokį nors performansą. Tačiau nieko panašaus – Greta sako, kad tai yra jų įprastas stilius, o puoštis galima kasdien, nes jos manymu kiekviena diena yra šventė. Ryškus kostiumas ir spalvingos fotografijos – nuotaikingame pokalbyje.

VU Botanikos sode – pirmieji (ne)pavasariniai žiedai.
Nors šiandien tikėjomės pavasario, bent jau iš ryto sostinėje prapliupo tikriausia žiema! VU Botanikos sode visi augalai pasidengė lengvu sniego sluoksniu, tačiau tai nė motais pirmiesiems žiedams. Botanikos sodo Vingio skyriaus vadovė Regina Juodkaitė sako, kad metereologės Audronės Galvonaitės prognozė pasitvirtino, jog kovas – žiemos mėnuo. Tiesa ji priduria, kad augalams tai nė kiek nepakenkė, o galbūt net ir atvirkščiais – pagelbėjo!

Mistinis hibridinio smuiko ir paslaptingo lagamino duetas.
Laidoje „Labas rytas, Lietuva“ muzikinių pasirodymų sulaukti galima beveik visada, tačiau šis atliktas ypatingais instrumentais. Vienas jų – keistos formos, hibridinis smuikas, o kitas yra itin panašus į lagaminą. Laura Peleniūtė ir Tadas Dešukas – folklorinės muzikos vėliavnešiai. Kaip atsirado jų duetas ir kokiu būdų garsus skleidžia paslaptingasis lagaminas?

Šeimos pagrindas – santykiai ir bendravimas.
Sudėtingu pasauliui laiku ir visuomet patys svarbiausi yra artimieji. Koronavirusui vis labiau plečiantis, karantino sąlygomis gyvenančios šeimos, anot socialinės pedagogės Aistės Bakanauskaitės, turi idealią progą užmegzti arba sutvirtinti ryšius. Nors Aistė dirba su vaikais, jų istorijos ir įvykiai paveikia net asmeninį gyvenimą, tačiau viskam ji stengiasi nubrėžti ribas.

Koronavirusas keičia planus muziejams.
Muziejų lankymas dėl koronaviruso Lietuvoje – neprieinamas, tačiau tik fiziškai. Virtualioje erdvėje – internete – MO muziejus skelbia naują rubriką #menasnamo. MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė kviečia į meną pažvelgti internete ir taip atrasti galybę puikaus turinio.

I-osios dalies pabaigoje – koronaviruso naujienos iš Klaipėdos. Čia patvirtintas septintasis šios ligos atvejis, situaciją ir naujausią informaciją specialioje spaudos konferencijoje pateikė Sveikatos apsaugos ministerijos ir Ekstremalių situacijų komisijos atstovai.

Ved. Ignas Krupavičius.