Kultūros diena. Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvade – 10 gyvų tradicijų: nuo Rasų šventės Kernavėje iki drevinės bitininkystės

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Šiemet į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvadą įtraukta dešimtis gyvų, išsaugotų tradicijų. Tarp jų – Rasų šventė Kernavėje, Mažosios Lietuvos delmonai, drevinė bitininkystė ir kitos bendruomenių puoselėjamos tradicijos.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus ir teatras „Meno fortas” parengė režisieriaus Eimunto Nekrošiaus gyvenimo ir kūrybos retrospektyvą. Tai vienas išsamiausių šiam menininkui skirtų parodų ciklas. Tik į atidarymą rengėjai pakvies po kelių savaičių, kai baigsis kultūros renginių ribojimai.

Kaip kultūros įstaigų darbas keičiasi dėl koronaviruso ir su kokiomis problemomis susiduria nebiudžetinės organizacijos bei savarankiški kūrėjai?

Studijoje – pokalbis su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku.

Negalite už pinigus pirkti meilės, kaip dainavo „The Beatles“, bet turėdami pinigų galite įsigyti pirmąją sceną, kurioje karjeros pradžioje koncertavo garsioji ketveriukė. Po mėnesio Niujorke vyks aukcionas, kuriame bus parduodamos grupės „The Beatles“ relikvijos.

Ved. Živilė Kropaitė.