Žinios. Gintaras Grušas tikinčiuosius ragina elgtis atsakingai: senjorai ir sergantys lėtinėmis ligomis turėtų melstis namuose

Naujai patvirtinti trys koronaviruso atvejai yra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Sveikatos apsaugos ministras aiškina, kad Vilniuje nuo koronaviruso gydoma iš Madrido atskridusi Ispanijos pilietė. Kauno klinikinėje ligoninėje gydomas Italijoje slidinėjęs vyras. Pranešama, kad nė vienas iš užsikrėtusiųjų nėra sunkus pacientas, jų sveikatos buklė nėra pavojinga.

Valstybės gynimo taryboje aukščiausi šalies vadovai aptarė koronaviruso keliamas grėsmes ir valstybės pasirengimą kovai su pandemija bei jos pasekmėmis. Taip pat ekonominėmis.

Dėl koronaviruso Vyriausybei taikant griežtas prevencijos priemones, atsiskaitymo už komunalines paslaugas, mokesčių deklaravimo bei kitų paslaugų įmonės, taip pat bankai ir teismai ragina naudotis internetu ar telefonu ir nevykti į padalinius, vengti socialinių kontaktų.

Vyskupų konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas ragina tikinčiuosius koronaviruso akivaizdoje elgtis atsakingai. Katalikų bažnyčios lieka atviros, mišios vyks ir toliau. Vis dėlto vyresnio amžiaus žmonės bei sergantys lėtinėmis ligomis raginami melstis namuose. Nuo šiol sekmadieniais per LRT PLIUS, 12:30 val. bus transliuojamos mišios iš Vilniaus arkikatedros.

Tokios šalys kaip Vokietija ir Pietų Korėja siekia užtikrinti, kad kuo daugiau žmonių būtų patikrinti nuo koronaviruso, bet dauguma paveiktų valstybių su pandemija kovoja uždarydamos mokyklas, atšaukdamos renginius, įvesdamos judėjimo apribojimus.

„Dienos temoje“ šį vakarą – visuomenės informavimo dėl koronaviruso grupės vadovas Giedrius Surplys, jį kalbins Rita Miliūtė.

Viena didžiausių pastarojo dešimtmečio audrų pareikalavo aukų – Ukmergėje stogo konstrukcija pražudė moterį. Šimtus kartų naktį kviesti ugniagesiai gelbėtojai iki šiol vyksta šalinti padarinių. Be elektros buvo likę per 100 tūkst. namų ūkių.

Prokurorų prašymu stabdomas Vilniaus savivaldybės nacionalinio stadiono sutarties pasirašymas su koncerno „Icor“ valdoma bendrove „Axis Industries“.

Teismas Jungtinėse Valstijose nurodė į laisvę išleisti Chelsea Manning, buvusią Jungtinių Valstijų karinės žvalgybos analitikę ir „WikiLeaks“ šaltinį.

Klaipėdoje jaunieji pianistai kartu su Kauno simfoniniu orkestru surengė labdaringą išskirtinį muzikos koncertą, kuriame visi paaukoti pinigai tampa „laukiančiais bilietais“ ir suteikia teisę jaunimui iki 18 metų nemokamai lankyti kultūrinius renginius.

Taip pat „Žiniose“ – socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su Evelina Stankūnaite.

Sportas. Dėl koronaviruso pandemijos sezoną nutraukia ir Lietuvos krepšinio lyga (LKL). Tokį sprendimą priėmė šiandien posėdžiavusi LKL valdyba. Pagal rezultatus po 24-ojo turo čempionu skelbiamas Kauno „Žalgiris“, vicečempionu – Vilniaus „Rytas“, trečiosios vietos laimėtoju – Panevėžio „Lietkabelis“.

Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo tarptautiniame jaunimo bokso turnyre liko lemiamos kovos dėl aukso. Šiandien vyksiančiuose finaluose kovos du Lietuvos boksininkai. Iš viso medalius boksininkai išsidalins dešimtyje svorio kategorijų.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.