Laba diena, Lietuva. Medikai prašo daugiau socialinių garantijų: mūsų rizika užsikrėsti COVID-19 yra ženkliai didesnė

Sveikatos apsaugos ministerija pranešime žiniasklaidai informuoja, kad Lietuvoje nustatyti trys nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai. Pranešama, kad užsikrėtusieji šiuo metu gydomi Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje. Viena iš užsikrėtusiųjų yra Ispanijos pilietė.

Laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje vieši politologė Rima Urbonaitė. Pašnekovė prisimena: „Anksčiau prasidėjus Seimo pavasario sesijai, svarstydavome, kurie įstatymų projektai svarbiausi ir aktualiausi. Šįkart – situacija neįprasta.“ Taip pat R. Urbonaitė ragina laikytis visų rekomendacijų ir būti sąmoningiems.

Lietuvoje daugėjant koronaviruso infekuotų žmonių skaičiui, o Vyriausybei atšaukus nemažą dalį viešų renginių, reaguoja ir šalies bažnyčia. Penktadienį spaudos konferenciją rengia Arkivyskupas Gintaras Grušas, kuris apžvelgs, kokių priemonių kovoje su koronavirusu imasi šalies bažnyčia.

Kovo 12-ąją, ketvirtadienį, Lietuvoje siautėjo audra, kai kuriose šalies vietose vėjo gūsiai siekė 38 metrų per sekundę greitį. Toks oras pridarė daugybę problemų: gyventojai liko be elektros, virto medžiai, o jūros bangos siekė net 5-6 metrus.

Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdyba priėmė sprendimą laikytis būtiniausių saugumo reikalavimų ir imtis visų atsargumo priemonių siekiant stabdyti COVID-19 viruso plitimą šalyje. LKL sprendimu 27-ojo čempionato nugalėtoju skelbiamas Kauno „Žalgiris“, vicečempionu – Vilniaus „Rytas“, trečiosios vietos laimėtoju – Panevėžio „Lietkabelis“.

Laidos „Laba diena, Lietuva" studijoje vieši LRT žurnalistas Mindaugas Aušra. Jis papasakos apie tikrą gelbėjimosi priemonę šiomis dienomis - darbą iš namų. M. Aušra sako: „Svarbiausia susitarti su darbdaviu, kokie bus Jūsų uždaviniai ir pareigos, kaip vyks darbo procesas. Taip pat nepamirškite numatyti, kelintą valandą baigsite darbą, - mat visą parą dirbti tikrai nereikia.“

Koronaviruso akivaizdoje įtakingiausių pasaulio valstybių lyderiai skelbia įvairius pranešimus, kaip jie kovos savo šalyse, bet pasigendama vieningos ir bendros lyderystės. Situaciją komentuoja komunikacijos ekspertas Arūnas Armalis.

Vakarų Europos valstybės ir JAV dviveidiškai žvelgia į santykius su Rusija ir Kinija – kritikuoja Vengriją ir kitas regiono valstybes, bet pačios užsiima verslu. Tai interviu LRT TELEVIZIJAI sakė Vilniuje „Bukarešto devintuko“ susitikime lankęsis Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto.

Laidos svečias – LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys. Pašnekovas paaiškins, kaip koronavirusas atsilieps šalies ir užsienio atlikėjams, o tiksliau - kaip labai pakenks jų finansinei būklei.

Dėl darbo su koronavirusu užsikrėtusiais žmonėmis ir padidėjusia rizika surigti, medikai prašo daugiau socialinių garantijų. Štai Medikų forumo valdybos pirmininkas Valdas Pečeliūnas sako, kad rizika medikams užsikrėsti koronavirusu yra gerokai didesnė, nei su sergančiaisiais nedirbantiems žmonėms.

Ved. J. Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau