Žinios. It užburta: prokurorų prašymu stabdomas nacionalinio stadiono sutarties pasirašymas

Lietuvoje patvirtinti trys nauji koronaviruso atvejai. Iš viso Lietuvoje šia liga serga šeši asmenys. Vienas Šiauliuose, trys Kaune, po vieną Vilniuje ir Klaipėdoje. Klaipėdos medikų komentaras apie koronavirusu užsikrėtusį asmenį.

Naujai patvirtinti trys koronaviruso atvejai yra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Sveikatos apsaugos ministras aiškina, kad Vilniuje nuo koronaviruso gydoma iš Madrido atskridusi Ispanijos pilietė. Kauno klinikinėje ligoninėje gydomas Italijoje slidinėjęs vyras. Pranešama, kad nė vienas iš užsikrėtusiųjų nėra sunkus pacientas, jų sveikatos buklė nėra pavojinga.

Valstybės gynimo taryboje aukščiausi šalies vadovai aptarė koronaviruso keliamas grėsmes ir valstybės pasirengimą kovai su pandemija bei jos pasekmėmis. Taip pat ekonominėmis.

Dėl koronaviruso Vyriausybei taikant griežtas prevencijos priemones, atsiskaitymo už komunalines paslaugas, mokesčių deklaravimo bei kitų paslaugų įmonės, taip pat bankai ir teismai ragina naudotis internetu ar telefonu ir nevykti į padalinius, vengti socialinių kontaktų.

Vyskupų konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas ragina tikinčiuosius koronaviruso akvaizdoje elgtis atsakingai. Katalikų bažnyčios lieka atviros, mišios vyks ir toliau. Vis dėlto vyresnio amžiaus žmonės bei sergantys lėtinėmis ligomis raginami melstis namuose. Nuo šiol sekmadieniais per LRT PLIUS, 12:30 val. bus transliuojamos mišios iš Vilniaus arkikatedros.

Tokios šalys kaip Vokietija ir Pietų Korėja siekia užtikrinti, kad kuo daugiau žmonių būtų patikrinti nuo koronaviruso, bet dauguma paveiktų valstybių su pandemija kovoja uždarydamos mokyklas, atšaukdamos renginius, įvesdamos judėjimo apribojimus.

„Dienos temoje“ šį vakarą – visuomenės informavimo dėl koronaviruso grupės vadovas Giedrius Surplys, jį kalbins Rita Miliūtė.

Viena didžiausių pastarojo dešimtmečio audrų pareikalavo aukų – Ukmergėje stogo konstrukcija pražudė moterį. Šimtus kartų naktį kviesti ugniagesiai gelbėtojai iki šiol vyksta šalinti padarinių. Be elektros buvo likę per 100 tūkst. namų ūkių.

Prokurorų prašymu stabdomas Vilniaus savivaldybės nacionalinio stadiono sutarties pasirašymas su koncerno „Icor“ valdoma bendrove „Axis Industries“.

Teismas Jungtinėse Valstijose nurodė į laisvę išleisti Chelsea Manning, buvusią Jungtinių Valstijų karinės žvalgybos analitikę ir „WikiLeaks“ šaltinį.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.