Ryto allegro. Lygių galimybių tarnybai – skundas dėl Pirmosios knygos konkurse vešinčios diskriminacijos dėl amžiaus

Ryto allegro

2020.03.13 07:05

Ryto allegro. Lygių galimybių tarnybai – skundas dėl Pirmosios knygos konkurse vešinčios diskriminacijos dėl amžiaus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių spaudoje apžvalga.

Vyriausybei laikinai uždraudus masinius renginius, atšaukiama ar nukeliama didžioji dalis festivalių, parodų bei kitų kultūrinių renginių. Kaip į susidariusią situaciją žvelgia „Birštono jazz“ organizatorius Zigmas Vileikis ir kaip festivalį kitokia forma surengti ketina „Kino pavasario“ vadovas Algirdas Ramaška? Situaciją komentuoja Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Pokalbis su režisieriumi Filipp Los, Lietuvos rusų dramos teatre statančiu vienos dalies tragikomediją „Utopija“.

Knygų apžvalgininkė Eglė Baliutavičiūtė pristato Australijoje gyvenančios lietuvių rašytojos Akvilinos Cicėnaitės apysaką paaugliams „Kad mane pamatytum“ ir japonų rašytojos Sayakos Muratos pirmąjį vertimą į lietuvių kalbą „Kombinio moteris“.

Rašytojų sąjungos leidyklos organizuojamas Pirmosios knygos konkursas gali būti nutrauktas dėl Lygių galimybių tarnybai pateikto skundo, motyvuojant diskriminacija amžiaus atžvilgiu. Ar tai reiškia, kad daugiau nei ketvirtį amžiaus gyvavęs konkursas bus sustabdytas? Kiek šis beprecedentis atvejis paskatins kitas kultūros įstaigas, organizuojančias konkursus ar skiriančias stipendijas kūrėjams, peržvelgti savo įstatus? Pokalbis Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Komunikacijos skyriaus vadove Mintaute Jurkute, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos vadovu Sauliumi Repečka, Lietuvos kultūros tarybos Administracijos direktoriumi Mindaugu Bundza ir vertėju, literatūros kritiku Mariumi Buroku.

Nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą papildė dar dešimt iš kartos į kartą perduodamų ir išsaugotų šalies tradicijų. Pokalbis su Klaipėdos etnokultūros centro etnologe, dailininke dr. Elena Matulioniene ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro Direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veikloms Vida Šatkauskiene.

Epidemijos epicentre – Milane – gyvenanti ir karantino įkalinta kompozitorė Justė Janulytė sako, kad tai, kas dabar vyksta, italams tik dabar po truputį suvokiama. Pokalbis su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate apie kūrybą sunkesnėmis, nei įprasta, sąlygomis.

Ved. Austėja Kuskienė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.