Laba diena, Lietuva. Milane gyvenanti lietuvė: išeiti iš namų be jokios pateisinamos priežasties – praktiškai negalima

Nausėda susitiko su Karbauskiu: pagrindinė pokalbio tema – koronavirusas, prezidentas ragina susitelkti. Po prezidento Gitano Nausėdos ir „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio susitikimo patarėjas Antanas Bubnelis informavo, kad šalies vadovas atidėjo suplanuotą vizitą į Ukrainą. Taip pat, pasak patarėjo, prezidentūroje imamasi papildomų saugumo priemonių – įvertintos galimybės darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu, taip pat atsižvelgiama į rekomendacijas dėl renginių.

Šimašius apie koronavirusą: geriau griežtesnės priemonės nei dešimtys mirčių po savaitės ar dviejų. Vilniaus miesto savivaldybė ketvirtadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje paskelbė, kokie sprendimai priimti dėl koronaviruso prevencijos mieste. Kaip teigia meras Remigijus Šimašius, geriau dabar imtis rimtesnių priemonių, nei po savaitės ar dviejų turėti dešimtis mirčių. Tėvų forumo atstovas Kęstutis Mikolajūnas šį sprendimą laiko netikėtu: „Kai kuriems tėvams bus šokas“, – sako jis. Apie viską plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje.

Virusologė apie koronavirusą: žmonėms reikia duonos ir žaidimų, bet žaidimų galima palaukti. Toliau laidoje – Kembridžo doktorantės, virusologės Ingridos Olendraitės komentaras apie koronavirusą tiesiogiai iš Kembridžo. Mokslininkės teigimu, vieno recepto visoms problemos išspręsti nėra. Taip pat virusologė sako, kad nors žmonėms reikia duonos ir žaidimų, šiuo metu žaidimų galima palaukti.

Vyriausybės įsakymas: uždaromos šalies ugdymo įstaigos, uždraudžiami vieši renginiai. Vyriausybei imantis priemonių išvengti koronaviruso plitimo Lietuvoje, Ministrų kabinetas ketvirtadienį pritarė siūlymams laikinai uždrausti masinius renginius visoje šalyje. Paliekamos tik nedidelės išimtys. Be to, dviem savaitėms stabdoma veikla mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose, įvedami kelionių ribojimai. „Lietuvos valstybė privalo daryti šitus žingsnius, sudėtingus žingsnius, tačiau manome, kad pagrindinis tikslas užkirsti kelią potencialiam viruso išplitimui mūsų šalyje ir tokiu būdu apsaugoti mūsų šalių sveikatą ir gyvybę“, – žurnalistams sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Virginijus Sinkevičius pasiūlė pirmąją iniciatyvą dėl žiedinės ekonomikos modelio: jame – gera žinia vartotojams. Šiek tiek atsitraukime nuo pagrindinės nūdienos aktualijos ir pakalbėkime apie Europos „žaliąjį kursą“. Pašnekovas – eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, kuris vakar Europos Komisijoje pasiūlė pirmąją iniciatyvą dėl žiedinės ekonomikos modelio. Siūlymo esmė – keisti visą dabartinį Europos Sąjungos ekonomikos modelį. Apie viską plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje.

Koronavirusas įsisuko į sportą pasaulį: serga žaidėjai, nukeliamos varžybos. Dar apie koronavirusą. COVID-19 jaukia sporto varžybas. Jau aiškus sprendimas dėl Eurolygos: visi mačai stabdomi neapibrėžtam laikui. Pasaulyje taip pat jau yra atvejų, kai koronavirusu susirgo sportininkai. „Jeigu dabar atsiversime bet kokių sporto lygų tvarkaraštį, pamatysime, kad visur varžybos yra nukeltos“, – pasakoja LRT TELEVIZIJOS sporto žurnalistė Dovilė Šeduikytė.

Milane gyvenanti lietuvė: stengiamės prisitaikyti prie naujos kasdienybės ir neišprotėti. Kelkimės į Milaną. Šio miesto lietuvių bendruomenės pirmininkė Gintarė Cvirkaitė prasitaria, kad bando prisitaikyti prie naujos kasdienybės ir neišprotėti. Moteris sako, kad apsaugos priemonės šalyje – stipriai sugriežtintos, praktiškai negalima išeiti iš namų be jokios pateisinamos priežasties.

„Naujienų rentgenas“: kaip Lietuvai priešiškos valstybės gali daryti įtaką rinkimams? Toliau LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – portalo LRT.LT projektas „Naujienų rentgenas“. Kiek daugiau nei po pusmečio rinksime Seimą. Jau anksčiau kalbėta, kad Lietuvai priešiškos valstybės gali siekti daryti įtaką rinkimams, tai dar kartą patvirtino ir portalo LRT.LT kalbinti ekspertai. Tiesa, jų manymu, tai tęstinio proceso dalis, o Lietuvos žvalgybos ir kitos atsakingos institucijos yra pasirengusios tai pastebėti ir suvaldyti. Plačiau pasakoja portalo LRT.LT žurnalistė Modesta Gaučaitė ir Vilniaus politikos analizės instituto vyriausiasis analitikas Marius Laurinavičius.

Lietuvos verslas dėl koronaviruso prašo politikų pagalbos: priešingu atveju gali tekti atleisti tūkstančius darbuotojų. Darbdaviai sunerimo, kaip elgtis: jau aišku, kad dviem savaitėms bus uždarytos mokyklos, o tai reiškia, jog dalis tėvų ims biuletenius. Verslo atstovai sako, kad verslas jau infekuotas, ir prašo politikų pagalbos. Priešingu atveju gresia tūkstantiniai darbuotojų atleidimai. Situacijai aptarti šiandien buvo sušauktas neeilinis Seimo Ekonomikos komiteto posėdis. Apie tai – Seimo Ekonomikos komiteto narys Eugenijus Gentvilas, „Ekonominių konsultacijų ir tyrimų“ vadovas Gintas Umbrasas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Vainienė ir Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius.

Trumpas sukritikavo Europą: tiesa, kritikos strėlės sminga ir į JAV prezidentą. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ pabaigai – apie Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sprendimą stabdyti keliones į šalį iš Šengeno erdvės, taip pat Donaldo Trumpo kaltinimą Europai dėl to, kad ši nesusitvarko su koronavirusu. Tiesa, dėl tos pačios priežasties kritikos strėlės sminga ir į patį JAV prezidentą. Tiesiogiai iš Vašingtono – LRT TELEVIZIJOS reporteris Aurimas Piečiukaitis.

Ved. Deividas Jursevičius.