Žinios. Vilniaus savivaldybėje stabdomas ugdymo procesas visose švietimo įstaigose, uždaromos viešos erdvės

Nuo rytdienos rekomenduojama tėvams nebeleisti vaikų į ugdymo įstaigas, o nuo pirmadienio, kovo 16 d., dviem savaitėms stabdomas visų švietimo įstaigų – darželių, mokyklų ir universitetų – darbas. Sprendimai priimti po neeilinio Vyriausybės posėdžio.

Vyriausybė kritiškai vertina atskirus savivaldybių sprendimus, priimamus dėl koronaviruso. Vilniaus savivaldybė šiandien pranešė, kad nuo rytojaus iki Velykų atostogų pabaigos uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma muziejų, kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. Pati Vilniaus savivaldybė nuo pirmadienio vilniečius aptarnaus tik elektroniniu būdu ir telefonu.

Po prezidento Gitano Nausėdos ir „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio susitikimo patarėjas Antanas Bubnelis informavo, kad šalies vadovas atidėjo suplanuotą vizitą į Ukrainą. Taip pat, pasak patarėjo, prezidentūroje imamasi papildomų saugumo priemonių – įvertintos galimybės darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu, taip pat atsižvelgiama į rekomendacijas dėl renginių.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas imasi drastiškų kovos su koronavirusu priemonių: įsakė nuo penktadienio vidurnakčio visam mėnesiui sustabdyti keliones iš Šengeno erdvės į Jungtines Valstijas. Draudimas negalioja keliautojams iš Jungtinės Karalystės, Airijos, bei Jungtinių Valstijų piliečiams.

Šiandien Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas turėjo išvykti į Barseloną, bet lėktuvas taip ir nepakilo. Eurolyga pranešė neapibrėžtam laikui stabdanti čempionatą. Paskelbta, kad koronavirusu užsikrėtė vienas Madrido „Real“ krepšinio klubo žaidėjas.

Kinija, iš kurios po pasaulį paplito koronavirusas skelbia, kad epidemijos pikas jau praėjo. Tuo metu Europoje daugėja užsikrėtusiųjų ir viruso aukų.

„Dienos temoje“ 21 val. pokalbis su Aurelijumi Veryga ir Linu Kukuraičiu.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.