Labas rytas, Lietuva II d. Iš kairės, iš dešinės, kablys: pristatomas filmas apie legendinį boksininką Daną Pozniaką

Vaiva Rykštaitė pristato naują knygą: norėjau papasakoti apie 90-uosius – supratau, kokia ta praeitis egzotiška. II kovo 12-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis pradedama pokalbiu apie literatūrą, o tiksliau – knygą. Pastarąją (jau, beje, aštuntąją) išleido rašytoja Vaiva Rykštaitė. Knyga „Lizos butas“ – tai romanas apie mergaitę, jos mamą ir kelis jų vyrus. „Labai norėjau papasakoti apie tą laikmetį, apie 90-uosius, nes gyvendama Jungtinėse Amerikos Valstijose pamačiau, kokia ta praeitis egzotiška“, – sako V. Rykštaitė, į studiją atvykusi ne viena, o su Žemyna.

Baigėsi prestižinė šunų paroda „Crufts“: daugiau nei 20 tūkstančių keturkojų nurungė šiurkščiaplaukė taksė Massie. Toliau laidoje – smagus vaizdo siužetas iš užsienio. Prestižinę šunų parodą Didžiojoje Britanijoje laimėjo taksė. Šiurkščiaplaukė taksė yra vardu Massie. Paroda truko keturias dienas, joje dalyvavo nei 20 000 keturkojų. Ši paroda rengiama nuo 1891 metų.

Drabužių dizainerė Viktorija Jakučinskaitė pristato savo tapybos darbų parodą: žmogus turi nuolat tobulėti. Dar vienas siužetas. Kai žmogus neauga ir netobulėja, jis tampa tarsi stovinčia pelke. Šį posakį gerai žino drabužių dizainerė Viktorija Jakučinskaitė. Neseniai ji prisistatė nauju amplua – pakvietė į savo pirmąją tapybos darbų parodą, pavadintą „Moterų istorijos“.

Iš kairės, iš dešinės, kablys: pristatomas filmas apie legendinį boksininką Daną Pozniaką. Metas prisiminti legendinį sportininką, Lietuvai atnešusį pirmąjį olimpinį aukso medalį. Dar 1968-aisiais pastarąjį nuraškė boksininkas Danas Pozniakas. Visai netrukus, kovo 13-ąją, LRT PLIUS eteryje bus galima išvysti dokumentinį filmą „Danas Pozniakas. Auksinio ringo istorija“. Plačiau apie šią kino juostą pasakoja į LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studiją atvykusi jo žmona Genė Pozniakienė, filmo režisierius Stasys Petkus ir scenarijaus autorė Asta Ramoškaitė-Adomavičienė.

1913-ųjų kovo 12 dieną Australijos sostine paskelbta Kanbera: šio statuso nepasidalino Sidnėjus ir Melburnas. Kokia LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ be rubrikos „Kalendorius“? Šįkart joje – apie Australijos sostinę Kanberą. Australijos sostinė Kanbera XX a. pradžioje pastatyta tuščioje vietoje. Miestas įkurtas kompromisui pasiekti ilgai besitęsusiuose nesutarimuose dėl sostinės statuso tarp Sidnėjaus ir Melburno, kuomet XX a. pradžioje Australija tapo britų dominija. Kanbera yra didžiausias Australijos miestas, esantis ne pakrantėje. 1911 m. vidaus reikalų departamentas paskelbė tarptautinį konkursą architekto, kuris suprojektuotų naująją sostinę, paieškoms. Buvo gauti 137 pasiūlymai, konkurso nugalėtojais tapo ir teisę suprojektuoti miestą gavo amerikiečių architektai Walteris Burley Griffinas ir Marion Mahony Griffin iš Čikagos. Jų plane vyravo geometriniai motyvai, tokie kaip apskritimai, trikampiai ir šešiakampiai, o planuojamas miesto centras buvo orientuotas į ašis, suderintas su reikšmingais topografiniais orientyrais. Miesto plano projektui įtaką padarė ir „žaliųjų miestų judėjimas“, kai kurios miesto dalys apima didelius natūralios augalijos plotus. 1912 m. valdžia pakvietė žmones siūlyti naujosios sostinės pavadinimą, buvo gauta 750 pasiūlymų. 1913 m. kovo 12 d. paskelbtas sostinės pavadinimas Kanbera.

Vilniuje vyksta didžiausia Baltijos juvelyrikos paroda: renginys dedikuotas trims nepriklausomybės dešimtmečiams. Laidos pabaigai – apie juvelyriką. LRT TELEVIZIJOS reporterė Arneta Matuzevičiūtė lankosi Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančioje didžiausioje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“. Plačiau apie renginį pasakoja parodos vadovas Giedrius Guntorius, D. Miliaus ūkinės-komercinės įmonės vadovas Dainius Milius, juvelyrės Šarūnė Vaitkutė ir Marytė Gurevičienė. Ji sako: „Paroda yra skiriama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečiui“. Pasižvalgykite, kas laukia dar prieblandoje skendinčiose patalpose.

Užbaikime su trumpa spaudos apžvalga (šįkart ją pristato Paulius Šironas) ir Monique kūriniu „Planai“.

Ved. Ignas Krupavičius.