Panorama. PSO pasaulyje plintančią koronaviruso infekciją paskelbė pandemija

Lietuva švenčia nepriklausomybės atkūrimo 30-metį: nepaisant pliaupusio lietaus Nepriklausomybės aikštėje susirinko minios žmonių. Kreipdamasis į susirinkusiuosius Prezidentas Gitanas Nausėda Aukščiausiosios tarybos - atkuriamojo seimo pirmininką Vytautą Landsbergį vadino prezidentu, o šiuos jo žodžius lydėjo audringi plojimai. Deja, išvakarėse žmonos netekęs Vytautas Landsbergis šventėje dalyvauti negalėjo.

Iškilmingi renginiai šiandien vyko daugelyje Lietuvos vietų. Vilniuje surengtos dvejos eitynės Gedimino prospektu. Kariai, civiliai, signatarai, politikai nuo Seimo iki Katedros nešė 400 metrų trispalvę, taip simbolizuodami vienybę. Pavakare tradiciškai į eitynes rinkosi tautininkai.

Lietuvoje nustatyti du nauji koronaviruso atvejai. Italijoje slidinėjusią ir koronavirusu užsikrėtusią kauniečių porą gydantys medikai sako, pacientai jaučiasi gerai, su jais bendravę du giminaičiai izoliuoti. Medikai įspėja bent jau kovą atsisakyti kelionių ir prognozuoja, kad, tūkstančiams grįžus iš slidinėjimo Italijoje, sunkių, vyresnio amžiaus ligonių, užsikrėtusių koronavirusu nuo jų, daugės.

PSO pasaulyje plintančią koronaviruso infekciją paskelbė pandemija. Įtampa dėl epidemijos Kinijoje pamažu slūgsta, Europoje nerimo daugiau. Su koronaviruso plitimu sunkiai kovojančios Italijos vyriausybė skiria dar 25 mlrd. eurų epidemijai stabdyti. Viena po kitos Europos šalių vyriausybės nurodo uždaryti mokyklas, universitetus, kultūros įstaigas. Apie pirmas koronaviruso aukas pranešė Švedija ir Belgija, kur mirė trys žmonės.

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl profesorės Gražinos Ručytės-Landsbergienės netekties. Jie pabrėžia, kad Lietuva neteko neeilinės asmenybės: talentingos pianistės, daug naujų muzikologų kartų išugdžiusios pedagogės, dovanojusios savo kūrybą Lietuvai ir jos žmonėms. Reikšmingas Ručytės-Landsbergienės palikimas – labdaringa veikla.

Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį, Zarasai siunčia laisvės žinią ir sveikinimą pasaulio lietuviams. Iš paukščio skrydžio nufilmuoti vaizdai, kaip šimtai žmonių susiburia į gyvą skulptūrą, simbolizuojančią didžiulį vėjo malūną, skleidžiantį žinią apie laisvę ir vieningumą.

Kremliaus kritikai Rusijoje ragina protestuoti dėl galimos perspektyvos, kad Vladimiras Putinas šalies vadovo poste gali likti iki 2036-ųjų. Valstybės Dūma galutinai patvirtino Konstitucijos pataisų paketą, į kurį įtrauktas ir paskutinę akimirką pateiktas pasiūlymas „anuliuoti“ ankstesnes prezidento kadencijas. Konstitucijos pataisoms iš karto pritarė ir aukštesnieji parlamento rūmai – Federacijos Taryba.

Niujorko teismas paskelbė verdiktą buvusio Holivudo magnato Harvey Weinsteino byloje: seniau buvęs labai įtakingas kino prodiuseris nuteistas 23-ejus metus kalėti. Jis pripažintas kaltu dėl seksualinio užpuolimo ir išžaginimo. Beveik 100 moterų paskelbti kaltinimai Weinsteinui dėl seksualinės prievartos tapo pasaulinio judėjimo „metoo“ impulsu, jis prarado 150 mln. dolerių asmeninį turtą, Oskaro laimėtojas tapo kino pramonės atstumtuoju.

Ved. Eglė Bučelytė.