Kultūros diena. Lietuvos 30-metis nuotraukose: Mažvydo bibliotekoje – fotografų Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus paroda

LRT Plius

2020.03.10 18:26

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Nepriklausomos Lietuvos trisdešimtmetis ir akimirkos įamžintos nuotraukose. Kiekvienas iš mūsų šiandien turime savus prisiminimus apie Lietuvos atkurtos nepriklausomybės pradžią. Jauniausiajai kartai tai jau istorija, jų tėvams – vaikystės atsiminimai, o vyresniesiems – akimirkos, kuriose būta, dalyvauta ir kartu skanduotas žodis „Lietuva“. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta fotografų Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus nuotraukų paroda. Trejiems atkurtos nepriklausomybės dešimtmečiams skirtoje ekspozicijoje – Lietuvos Atgimimo metai.

Rašytoją, Justiną Marcinkevičių, prisimenant. Vakaras skirtas rašytojo devyniasdešimtmečiui Lietuvos mokslų akademijoje. Šiandien Justinui Marcinkevičiui būtų 90. Tarp gausybės šiai progai skirtų renginių ir vakaras Lietuvos Mokslų akademijoje. Prisimindami poeto akademinę veiklą, ryšius su Vilniaus universitetu , jo bičiuliai, literatai, tyrinėtojai dar kartą pasidalys įžvalgomis apie šios iškilios Lietuvos asmenybės kūrybos ir būties prasmę ir aktualumą mūsų dienomis.

Tapytojos Eglės Ridikaitės kūrybos raida pristatyta kataloge. Vakar Vilniuje Modernaus meno muziejuje kultūrinei bendruomenei buvo pristatytas išskirtinis leidinys, lietuvių menininkės, tapytojos Eglės Ridikaitės kūrybą analizuojantis katalogas.

Laidos viešnia – Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Aurelija Auškalnytė. Su ja laidos vedėja Živilė Kropaitė kalbėsis apie viešnios sudarytą knygą „Moterys, kūrusios Lietuvą“.

Žinia iš užsienio. Pasitelkiant naujas technologijas keliauti po Viduržemio jūros regioną ir pamatyti žymiųjų menininkų, tokių kaip Monet, Renoir, Chagall darbus kviečia naujai atidaryta paroda Paryžiuje.

Ved. Ž. Kropaitė.