Žinios. Koronavirusas koreguoja sporto įvykius: „Žalgirio“ Eurolygos rungtynės Barselonoje – be žiūrovų

LRT TELEVIZIJA

2020.03.10 17:50

Lietuvos bažnyčios atstovai į medikų rekomendacijas dėl koronaviruso atsižvelgs tik iš dalies. Bažnyčiose atsisakyta švęsto vandens, taip pat tikintiesiems rekomenduojama nebučiuoti kryžių ir kitų relikvijų. Lietuvos bažnyčiose ir parapijose taip pat turėtų būti pakabinti ir informaciniai lapai su rekomendacijomis, sudarytos sąlygos nusiplauti rankas.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas tikina, kad dabartinė padėtis Europoje yra tik epidemijos pradžia. Italijoje koronavirusui tampant sunkiai valdomu, jos vyriausybė nusprendė izoliuoti visą šalį. Europos Sąjunga skelbia, kad koronaviruso atvejų užsifksuota visose Bendrijos valstybėse.

Stambiausių verslo asociacijų vadovai sako, kad valdžia turi galvoti apie koronaviruso paveikį ne vien sveikatai, bet ir ekonomikai. Verslo skaičiavimu, turizmo ir transporto pajamos jau sumenko dviženkliais skaičiais, o abu šie sektoriai kuria šeštadalį bendrojo vidaus produkto.

Aiškinantis, ar šalies žvalgyba galėjo kištis į rinkimus, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Valstybės saugumo departamente domisi, kaip tikrinama informacija per duomenų bazes.

Prezidentas Gitanas Nausėda Kovo 11-osios akto signatarus, Persitvarkymo Sąjūdžio ir antisovietinio pasipriešinimo dalyvius šį rytą pakvietė šventinių pusryčių.

Pasirodymą Šalčininkų rajone, Turgelių bažnyčioje, surengusius „Zero live show“ aktorius ir režisierių dar vienas teismas pripažino kaltais, jiems paliktos piniginės baudos. Mirusio aktoriaus Vitalijaus Cololo atžvilgiu byla nutraukta.

Sportas. Koronavirusas keičia ne tik sporto renginių tvarkaraštį užsienyje, bet ir Lietuvoje. Į Vilniuje prasidėjusį vieną didžiausių jaunimo bokso turnyrų Europoje kai kurios komandos atsisakė atvykti paskutinę minutę.

Po pasaulį sparčiai plintantis koronavirusas koreguoja ir olimpinių žaidynių tradicijas – rytoj Graikijoje olimpinis deglas bus įžiebtas be žiūrovų.

Kalbos apie tai, kad penktadienio Eurolygos rungtynės Barselonoje tarp vietos komandos ir Kauno „Žalgirio“ bus žaidžiamos už uždarų durų, antradienio popietę buvo patvirtintos oficialiai. Tokį sprendimą priėmė Ispanijos valdžia, priėmusi sprendimą, jog visi vieši sporto renginiai (vietiniai ir tarptautiniai čempionatai) už uždarų durų bus žaidžiami iki pat balandžio 5-os dienos.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau