Žinios. Vyriausybė nusprendė: Vilniuje iškils paminklas prezidentui Antanui Smetonai

Lietuvos bažnyčios atstovai į medikų rekomendacijas dėl koronaviruso atsižvelgs tik iš dalies. Bažnyčiose atsisakyta švęsto vandens, taip pat tikintiesiems rekomenduojama nebučiuoti kryžių ir kitų relikvijų. Lietuvos bažnyčiose ir parapijose taip pat turėtų būti pakabinti ir informaciniai lapai su rekomendacijomis, sudarytos sąlygos nusiplauti rankas.

Stambiausių verslo asociacijų vadovai sako, kad valdžia turi galvoti apie koronaviruso paveikį ne vien sveikatai, bet ir ekonomikai. Verslo skaičiavimu, turizmo ir transporto pajamos jau sumenko dviženkliais skaičiais, o abu šie sektoriai kuria šeštadalį bendrojo vidaus produkto.

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ taip pat stabdo visus skrydžius į Italiją: tiek iš šios šalies, tiek jos viduje. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į Italijos vyriausybės sprendimą „uždaryti“ visą šalį, kad būtų sustabdytas koronaviruso plitimas.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas tikina, kad dabartinė padėtis Europoje yra tik epidemijos pradžia. Italijoje koronavirusui tampant sunkiai valdomu, jos vyriausybė nusprendė izoliuoti visą šalį. Europos Sąjunga skelbia, kad koronaviruso atvejų užsifksuota visose Bendrijos valstybėse.

Lenkija imasi naujų priemonių – pasienyje su Lietuva pareigūnai pasirinktinai termovizoriais tikrins kertančių sieną temperatūrą, reikalaus užpildyti anketas. Pirmiausia pasienio kontrolė sustiprinta šalies vakaruose.

Aiškinantis, ar šalies žvalgyba galėjo kištis į rinkimus, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Valstybės saugumo departamente domisi, kaip tikrinama informacija per duomenų bazes.

Prezidentas Gitanas Nausėda Kovo 11-osios akto signatarus, Persitvarkymo Sąjūdžio ir antisovietinio pasipriešinimo dalyvius šį rytą pakvietė šventinių pusryčių.

Pasirodymą Šalčininkų rajone, Turgelių bažnyčioje, surengusius „Zero live show“ aktorius ir režisierių dar vienas teismas pripažino kaltais, jiems paliktos piniginės baudos. Mirusio aktoriaus Vitalijaus Cololo atžvilgiu byla nutraukta.

Vilniuje iškils paminklas Vasario 16-osios Akto signatarui prezidentui Antanui Smetonai, tam šiandien pritarė Vyriausybė. Paminklas turėtų iškilti Vilniuje, Gedimino prospekte.

Atsinaujinantis LRT radijas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį pasitinka naujais šaukiniais. Lietuvos simfoninio orkestro įrašytus šaukinius radijo klausytojai išgirs jau rytoj.

Taip pat „Žiniose“ – socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su Evelina Stankūnaite.

Sportas. Koronavirusas keičia ne tik sporto renginių tvarkaraštį užsienyje, bet ir Lietuvoje. Į Vilniuje prasidėjusį vieną didžiausių jaunimo bokso turnyrų Europoje kai kurios komandos atsisakė atvykti paskutinę minutę.

Po pasaulį sparčiai plintantis koronavirusas koreguoja ir olimpinių žaidynių tradicijas – rytoj Graikijoje olimpinis deglas bus įžiebtas be žiūrovų.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau