Laba diena, Lietuva. Erdoganas susitiks su Merkel ir Macronu: ar tai padės suvaldyti galimą pabėgėlių krizę?

Italija: karantinas visoje šalyje. Antradienio rytą Italija nubudo sumišusi ir pasimetusi – visoje šalies teritorijoje įvedus karantiną, ribojant judėjimą ir atšaukiant beveik visą viešąjį gyvenimą, šalyje tvyro nežinia ir nerimas. Tiesiogiai iš Italijos situaciją komentuoja „Lietuvos ryto“ korespondentė Neringa Budrytė.

Valstybės saugumo departamento veikla. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas antradienį pareiškė, kad Valstybės saugumo departamentas veikė teisėtai, tikrindamas informaciją apie kandidatų į prezidentus aplinkas. Žvalgybos institucijos vadovas Darius Jauniškis teigia, kad duomenys nebuvo perduodami nė vienam kandidatui. „Laba diena, Lietuva“ – VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio, NSGK pirmininko Dainiaus Gaižausko bei NSGK nario Vytauto Bako komentarai. Po komentarų persikeliame į studiją, kur susidariusią padėtį aptars 15min.lt žurnalistė Liepa Želnienė.

Koronaviruso grėsmė ekonomikai. Lietuvos verslas kol kas išvengė didelių problemų dėl visame pasaulyje plintančio koronaviruso, tačiau prašytų valstybės pagalbos, įskaitant mokesčių atidėjimą ar valstybės garantijas, jeigu padėtis pablogėtų. Pasisakė Verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius, Viešbučių, restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė bei energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

ES siekia išvengti migrantų krizės. Pasišiaušti gali ir įsiutusi, ir išsigandusi katė, o įtemptą uodegą dažnai galite pamatyti po konflikto su kita kate. Taip, panašu, atrodo Europos Sąjunga, kai Turkijos prezidentas pareiškė, jog šalis atvėrė savo sienas su ES pabėgėliams iš Sirijos ir tūkstančiai migrantų plūstelėjo iš Turkijos prie Graikijos sienų. Ar Europos laukia nauja pabėgėlių krizė? Į šį klausimą padės atsakyti užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

40 paukščių diena. Šiandien švenčiama 40 paukščių diena, kai laukiama į Lietuvą parskrendančių paukščių, tačiau paukščių žiedavimo centro vedėjas sako, kad šilta žiema sujaukė ir paukščių tvarkaraščius, didžioji dalis namo grįžo kelioms savaitėms anksčiau. Kolegės Kaune Jūratės Anilionytė pokalbis.

Politologės J. Novagrockienės įžvalgos. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad premjeras Saulius Skvernelis jam pasakė, ar ves „valstiečių“ kandidatų į Seimą sąrašą. Taip pat politologė pasidalins įžvalgomis, kokias perspektyvas Seimo rinkimuose turi kitos partijos.

Koronaviruso prevencija bažnyčiose. Koronavirusui vis labiau plintant Europoje Lietuvos medikų sąjūdis paprašė visų religinių konfesijų dvasininkų ir vadovų pagalbos, šviečiant visuomenę ir maksimaliai užkertant kelią grėsmingų infekcijų plitimui. Medikų teigimu, šventikai galėtų imtis tam tikrų priemonių, taip sumažinti galimybes šio pavojingo viruso galimam plitimui šalyje. Į medikų rekomendacijas sureagavo ir šalies Vyskupų konfederacija, dėl šios situacijos surengusi spaudos konferenciją. Plačiau pasakoja Lietuvos Vyskupų Konferencijos generalinis sekretorius, kunigas Kęstutis Smilgevičius.

Ankstyvas pumpurų sprogimas. „Laba diena, Lietuva“ studijoje – Mokinių neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis. Jis žiūrovams papasakos, dėl kokių priežasčių šį pavasarį taip anksti sužydėjo pumpurai.

Nauja padangų atidavimo tvarka. Alytaus regiono atliekų tvarkytojai rūšiavimo centruose keičia senų padangų ir automobilių plastiko priėmimo tvarką. Atiduodami naudotas padangas, gyventojai privalės užpildyti deklaraciją. Joje – pažymėti, kuris servisas ar parduotuvė nepasiliko senų padangų. Už daugiau nei 4 padangas gyventojui teks susimokėti. Dar susimokėti teks ir pristatant į atliekų rūšiavimo centrus automobilių plastiką. Apie tai plačiau kolegė Rūta Lankininkaitė.

Nauji LRT radijo šaukiniai. Nuo kovo 11 d. LRT RADIJO eteryje skambės nauji šaukiniai, kuriuos įrašė Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras su Modestu Pitrėnu. Kompozitorių Pauliaus Kilbausko ir Vyginto Kisevičiaus sukurti naujieji šaukiniai pakeis iki tol eteryje skambėjusius Mindaugo Urbaičio dar 1991 m. sukurtus šaukinius. Naujovę pristato LRT Radijo programų departamento vadovas Giedrius Masalskis.

Bažnyčioje – šviesa už pinigus. Rokiškio bažnyčia sugalvojo unikalų būdą, kaip taupyti lėšas už suvartojamą elektros energiją. Čia apsilankiusiems, norintiems, kad bažnyčioje būtų šviesu, teks įmesti monetas į specialią dėžutę. Pinigų suma priklauso nuo to, kiek laiko žmogus norės būti apšviestoje bažnyčioje. Plačiau apie tai – kolegė iš Rokiškio Vesta Tizenhauzienė.

Ved. D. Jursevičius.