Žinios. Emmanuelis Macronas tikina: dabartinė koronaviruso padėtis Europoje yra tik epidemijos pradžia

Lietuvos bažnyčios atstovai į medikų rekomendacijas dėl koronaviruso atsižvelgs tik iš dalies. Bažnyčiose atsisakyta švęsto vandens, taip pat tikintiesiems rekomenduojama nebučiuoti kryžių ir kitų relikvijų. Lietuvos bažnyčiose ir parapijose taip pat turėtų būti pakabinti ir informaciniai lapai su rekomendacijomis, sudarytos sąlygos nusiplauti rankas.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas tikina, kad dabartinė padėtis Europoje yra tik epidemijos pradžia. Italijoje koronavirusui tampant sunkiai valdomu, jos vyriausybė nusprendė izoliuoti visą šalį. Europos Sąjunga skelbia, kad koronaviruso atvejų užsifksuota visose Bendrijos valstybėse.

Aiškinantis, ar šalies žvalgyba galėjo kištis į rinkimus, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Valstybės saugumo departamente domisi, kaip tikrinama informacija per duomenų bazes.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia jau išgirdęs premjero Sauliaus Skvernelio sprendimą, ar jis sutiks tapti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašo lyderiu Seimo rinkimuose. Tačiau pats premjeras neigia jau pranešęs savo apsisprendimą R. Karbauskiui.

Seimo opozicijos lyderio pareigas pradeda eiti konservatorių seniūnas Gabrielius Landsbergis, kuris juo bus iki kadencijos pabaigos. G. Landsbergis sako, kad opozicijos darbotvarkę pirmiausia lems aktualijos.

Prezidentas Gitanas Nausėda Kovo 11-osios akto signatarus, Persitvarkymo Sąjūdžio ir antisovietinio pasipriešinimo dalyvius šį rytą pakvietė šventinių pusryčių.

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta fotografų Zenono Nekrošiaus ir Virgilijaus Usinavičiaus nuotraukų paroda. Trejiems atkurtos nepriklausomybės dešimtmečiams skirtoje ekspozicijoje – Lietuvos Atgimimo metai.

Pasirodymą Šalčininkų rajone, Turgelių bažnyčioje, surengusius „Zero live show“ aktorius ir režisierių dar vienas teismas pripažino kaltais, jiems paliktos piniginės baudos. Mirusio aktoriaus Vitalijaus Cololo atžvilgiu byla nutraukta.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau