Radijo byla. Kodėl Kovo 11-osios Aktas pavadintas aktu, o ne nutarimu, kodėl valstybė atstatyta, o ne atkurta?

Radijo byla

2020.03.10 14:05

Radijo byla. Kodėl Kovo 11-osios Aktas pavadintas aktu, o ne nutarimu, kodėl valstybė atstatyta, o ne atkurta?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kaip vos per savaitę buvo parengtas reikšmingiausias mūsų atkurtos Nepriklausomybės dokumentas Kovo 11-osios Aktas? Kodėl jis pavadintas Aktu, o ne nutarimu, kodėl Lietuvos valstybė buvo atstatyta, o ne atkurta?

Taip pat išsiaiškinsime į kokias kompensacijas gali pretenduoti turto, kuris pripažintas kultūros paveldo paminklu, savininkai. Šiemet Lietuvoje startuoja tarptautinis projektas kurio metu trys mobilios specialistų komandos tirs, konsultuos tokio turto valdytojus, atliks nedidelius tvarkymo-avarijos grėsmės pašalinimo bei kitus darbus. Bus renkamos paraiškos ir atrenkami daugiau nei 200 objektų.

Laidoje dalyvauja: Mykolo Romerio universiteto prof., vienas Kovo 11-osios Akto rengėjų Vytautas Sinkevičius, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos patarėjas Robertas Motuzas, VĮ „Lietuvos paminklai“ projekto vadovė Viltė Janušauskaitė.

Ved. Artūras Matusas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kaip elgtis gavus pirmąjį šaukimą į teismą arba antstolio raginimą? Ką derėtų žinoti apie pirkimo pardavimo sutartis, savo teises susidūrus su pareigūnais ar kelią tvora užtvėrusiu kaimynu? Teisininkų patarimai pačiose įvairiausiose gyvenimiškose situacijose. Laida transliuojama antradieniais 14.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo byla

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.