10–12. Kaip kalbėti apie aplinkosaugą, kad išgirstų ir paaugliai?

Okupacijos metais suniokota baroko gulbė – Vilniuje esanti Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia – tampa vis didesniu traukos centru. Šiandien čia laikomos mišios, vyksta nemokami kultūriniai renginiai, koncertai, o prie įėjimo pastatytas pirmasis Lietuvoje aukų terminalas, taigi bendruomenę galima paremti ir banko kortele. Apie visa tai kolega Mindaugas Laukagalis kalbina bažnyčią prižiūrinčios organizacijos vadovę Liną Blažytę.

Kaip vaikus ir paauglius sudominti gamta ir kodėl dabartiniai aplinkosaugininkai daug vilčių sieja su jaunimu? Laidos pašnekovas šia tema – Labanoro girioje gyvenantis gamtininkas Andrius Gaidamavičius. Interviu pabaigoje – argumentai, kodėl Lietuvai reikia milijono inkilų.

Kovo 10-ąją poetui, vienam Sąjūdžio lyderių Justinui Marcinkevičiui (1930–2011) sueitų 90 metų. Apie poetą – LRT.lt kultūros temų žurnalistas Mindaugas Klusas ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas. Neseniai pasirodė nauja V. Sventicko knyga „Ką žino upė: dar apie Justiną Marcinkevičių“.

Lietuvos vyskupų spaudos konferencija apie priemones, kurių bažnyčia imasi dėl koronaviruso prevencijos.

Ved. Giedrė Čiužaitė.