10–12. Kaip kalbėti apie aplinkosaugą, kad išgirstų ir paaugliai?

10–12

2020.03.10 10:05

10–12. Kaip kalbėti apie aplinkosaugą, kad išgirstų ir paaugliai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Okupacijos metais suniokota baroko gulbė – Vilniuje esanti Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia – tampa vis didesniu traukos centru. Šiandien čia laikomos mišios, vyksta nemokami kultūriniai renginiai, koncertai, o prie įėjimo pastatytas pirmasis Lietuvoje aukų terminalas, taigi bendruomenę galima paremti ir banko kortele. Apie visa tai kolega Mindaugas Laukagalis kalbina bažnyčią prižiūrinčios organizacijos vadovę Liną Blažytę.

Kaip vaikus ir paauglius sudominti gamta ir kodėl dabartiniai aplinkosaugininkai daug vilčių sieja su jaunimu? Laidos pašnekovas šia tema – Labanoro girioje gyvenantis gamtininkas Andrius Gaidamavičius. Interviu pabaigoje – argumentai, kodėl Lietuvai reikia milijono inkilų.

Kovo 10-ąją poetui, vienam Sąjūdžio lyderių Justinui Marcinkevičiui (1930–2011) sueitų 90 metų. Apie poetą – LRT.lt kultūros temų žurnalistas Mindaugas Klusas ir literatūros kritikas Valentinas Sventickas. Neseniai pasirodė nauja V. Sventicko knyga „Ką žino upė: dar apie Justiną Marcinkevičių“.

Lietuvos vyskupų spaudos konferencija apie priemones, kurių bažnyčia imasi dėl koronaviruso prevencijos.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.