Labas rytas, Lietuva II d. Kovo 11-osios proga kariai siekia rekordo: estafetė be pertraukos truks 30 valandų

Filmą „Elė ir Daktaras“ pristatantis Rimas Bružas: išsikėliau uždavinį pačiam sau – atrakinti Basanavičiaus kodą. II Kovo 10-osios LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ dalis pradedama pokalbiu. Studijoje svečiuojasi žurnalistas, televizijos ir radijo laidų vedėjas, keliautojas Rimas Bružas. Svečiuojasi ne veltui – pašnekovas pristato savo filmą „Elė ir Daktaras“. „Labai norėjosi įsivaizduoti, kaip atrodė Jono Basanavičiaus gyvenimas, inscenizuoti, kaip jis po Bulgarijos gatves vaikščiojo su savo žmona“, – pasakoja R. Bružas. Dėl to minėtame kūrinyje pasitelktas ir animacijos žanras.

Beata Nicholson sveikina su Kovo 11-ąja: linkiu išgyventi dėkingumą ir džiaugsmą. Toliau laidoje – kulinarės, knygų autorės, televizijos ir radijo laidų vedėjos Beatos Nicholson sveikinimas Kovo 11-osios proga ir „Baltojo kiro“ atliekama daina „Išgalvotas gyvenimas“.

Justino Marcinkevičiaus drama „Mažvydas“ atgimsta koliažinėje operoje – ryškiausios šalies žvaigždės susibūrė vienam pasirodymui. Justino Marcinkevičiaus drama „Mažvydas“ atgimsta koliažinėje operoje tokiu pat pavadinimu. Kaip tik šiandien J. Marcinkevičius minėtų 90-metį. Abi progos: ir rašytojo sukaktis, ir nepriklausomos Lietuvos atkūrimo 30-metis, subūrė ansamblį „Lietuva“ ir ryškiausias šalies žvaigždes bendram pasirodymui.

Pasaulyje – dūdmaišis, mūsuose – ir kūlinė, maišinė, ūkas, murenka: planeta mini šio instrumento dieną. Kokia LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ be „Kalendoriaus“ rubrikos? Šįkart joje – apie Tarptautinę dūdmaišių dieną ir, žinoma, šiuos instrumentus. Daugiau nei 130 – tiek pasaulyje priskaičiuojama dūdmaišių rūšių. Labiausiai šis instrumentas žinomas iš Škotijos, tačiau juo grojama ir Indijoje, kitose Azijos šalyse, Šiaurės Afrikoje. Dūdmaišio istorija siekia dar antikos laikus. Viduramžiais jis paplito Europoje, daugiausia kaip piemenų ir valstiečių muzikos instrumentas. Vėlyvaisiais viduramžiais dūdmaišiu grojo keliaujantieji muzikantai, XVIII a. Prancūzijoje dūdmaišis tapo saloniniu instrumentu. Lietuviškas dūdmaišis dar vadinamas kūline, maišine, ūku, murenka. Paplito nuo XVI a. pirmosios pusės. Juo grota daugiausia Mažojoje Lietuvoje ir Rytų Lietuvoje. Tarptautinė dūdmaišių diena minima nuo 2012 m.

Lavija Šurnaitė sveikina su Kovo 11-ąja: visa širdimi esu su jumis ir su savo Lietuva. Toliau laidoje – televizijos laidų vedėjos Lavijos Šurnaitės sveikinimas Kovo 11-osios proga.

LRT TELEVIZIJOS eteryje – premjera: pažinti kalinimų istoriją kviečia „Misija Sibiras`19. Paliesti tremtį“. Tęskime su dar vienu pokalbiu studijoje. Visai neseniai projektas „Misija Sibiras“ pristatė naują dokumentinį filmą „Misija Sibiras’19. Paliesti tremtį“ – kino juosta žiūrovus supažindino su tremties bei kalinimų istorija, siekusia ne tik Sibirą, bet ir Kazachstaną. Šį kūrinį bus galima išvysti jau rytoj – filmas Kovo 11-osios proga bus rodomas per LRT TELEVIZIJĄ. „Jau dabar yra juntamas virpuliukas“, – pasakoja režisierius Armas Rudaitis. Savo prisiminimais studijoje dalinasi ir projekto „Misija Sibiras“ dalyvė Audra Avižiūtė.

Rekordo siekis su daugiau nei tūkstančiu dalyvių: kariai Kovo 11-osios proga sveikina bėgdami. O dabar – į Panevėžį! Čia Lietuvos kariai sveikina šalį su nepriklausomybės atkūrimu ir siekia rekordo. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Vilius Zagurskis ir fizinio rengimo specialistas št. šrž. sp. Vitalis Mažuolis pasakoja, kad paminėti didžią dieną nuspręsta išskirtinai – estafetiniu bėgimu. Kariai pasikeisdami bėgs 400 metrų ilgio atkarpą 30 valandų – net ir naktį. Apie viską detaliau – pokalbyje.

„Misija Sibiras'19“ kadrai: skamba projekto daina „Mūs žemės nelieskit“. Pasiklausykite!

Vaidotas Valiukevičius sveikina su Kovo 11-ąja: laisvė pirmiausia prasideda kiekvieno iš mūsų viduje. Laidos pabaigoje – Vaidoto Valiukevičiaus sveikinimas Kovo 11-osios proga ir Rasos Stoškuvienės bei Lauros Remeikienės daina „Namai, kur tebelaukia“.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau