Žinios. NBA čempionate toliau įspūdingą sportinę formą demonstruoja Domantas Sabonis

Dėl koronaviruso karantinavus dalį Italijos, skrydžių į Lombardijos regioną gerokai sumažėjo, o dar skrendantys lėktuvai – pustuščiai. Iš Milano grįžę žmonės sako, kad italai nepanikuoja, netgi nelabai saugosi viruso.

Šeši žmonės žuvo per riaušes Italijos Modenos kalėjime, kur kaliniai sukilo prieš sugriežtintas karantino dėl koronaviruso taisykles. Susirgimų daugėjant, Italijos valdžia siekia užtikrinti, kad gyventojai laikytųsi taisyklių, įvestų karantino zonomis paskelbtuose regionuose.

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad įstatymai nepagrįstai numato išlygas teisėjams, kai kratos pas juos gali būti daromos tik gavus Seimo ar prezidento leidimą.

Lietuvos žemdirbiams teks mokėti taršos mokestį už įsigyjamus traktorius. Aplinkos ministerija siūlo jį nustatyti nuo kitų metų pradžios.

Nyderlanduose prasidėjo keturių įtariamųjų – trijų Rusijos ir vieno Ukrainos piliečio – teismas dėl jų vaidmens numušant Malaizijos avialinijų lainerį MH17. Įtariamiesiems pateikti kaltinimai masine žmogžudyste.

Afganistane antrajai kadencijai prisiekė prezidentas Ashrafas Ghani, o vos po kelių minučių tą patį padarė ir jo politinis varžovas Abdullah Abdullah. Abu skelbiasi laimėję rinkimus vasarį ir nepripažįsta vienas kito pergalės.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika į žemesnes pareigas perkėlė Aplinkos apsaugos departamento direktorių Vaidą Laukį. Jam siūloma skyriaus vedėjo pozicija.

Kultūra. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje rengiamasi rytdienos parodos atidarymui. Čia, Kovo 11-osios išvakarėse, bus atidaryta paroda iš Ukrainos nacionalinio istorijos muziejaus, supažindinanti su Ukrainos civilizacijomis.

Jau beveik šešerius metus Ukrainos rytuose vykstantis karas pareikalavo 13 tūkst. gyvybių, iš kurių 4 tūkst. – ukrainiečių kariai. Dar 10 tūkst. iš konflikto grįžo sužeisti, tik kai kurių sužeidimai psichologiniai. Visuomenėje, kur apie tai kalbėti vis dar tabu, jiems padeda šunys.

Taip pat „Žiniose“ – socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su Audra Avižiūte.

Sportas. NBA čempionate toliau įspūdingą sportinę formą demonstruoja Domantas Sabonis. Klubo rekordą pagerinusio lietuvio pirmyn vedama Indianos „Pacers“ išvykoje 112:109 palaužė Dalaso „Mavericks“ su dar vieną įsimintiną krepšinio spektaklį surengusiu Slovėnijos talentu – Luka Dončičiumi – priešakyje.

Koronavirusas jaukia Ričardas Berankio planus – vėlesniam laikui perkeliamas Jungtinėse Amerikos Valstijose, Indian Velse turėjęs vykti „ATP Masters“ serijos „Paribas Open“ teniso turnyras, kurio kvalifikacija turėjo prasidėti šiandien, o pagrindinės varžybos ketvirtadienį.

Vasario pabaigoje dėl dopingo mapinuliacijų 8 m. diskvalifikuotą triskart olimpinį ir 11 kartų pasaulio čempioną kiną Sun Yangą palieko jo ilgametis treneris Denisas Cotterellas.

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandos gynėjas Johnas Gillonas pripažintas naudingiausiu praėjusios savaitės Lietuvos krepšinio lygos krepšininku.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau