Ryto allegro. Kokią sostinės plėtrą numato Vilniaus bendrasis planas?

Ryto allegro

2020.03.09 07:05

Ryto allegro. Kokią sostinės plėtrą numato Vilniaus bendrasis planas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių spaudoje apžvalga.

Justinui Marcinkevičiui – 90. Poetą prisimena literatūros kritikas Valentinas Sventickas ir kino režisierius Gytis Lukšas.

Kaip Justinas Marcinkevičius ir vienas garsiausių jo veikalų aktualizuojamas specialioje Kovo 11-osios premjeroje, koliažinėje operoje „Mažvydas“? Pokalbis su libreto autoriumi Arnu Ališausku ir kompozitoriumi Jonu Jurkūnu.

Žvilgsnis į pasaulio kultūrą: architektūros Pritzkerio premija, JAV mokyklose tradicinėms drausminimo priemonėms taikoma alternatyva – meditacija ir joga. Muzika Venesueloje padeda išgyventi politinę, ekonominę, socialinę suirutę.​

Atpažinti Kovo 11-ąją savyje kviečia „Šeiko šokio teatro“ spektaklis „Aš esu Kovo 11-oji“.

Visuomenei pristatytas Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrasis planas. Kokią sostinės plėtrą jis numato? Diskusija studijoje su Vilniaus miesto vyr. architektu Mindaugu Pakalniu, Lietuvos architektų sąjungos pirmininke Rūta Leitanaite, urbanistinio planavimo specialistu Martynu Marozu, visuomenininku ir teisininku Tomu Bakučioniu.

Amerikoje pasirodė Žemaitės tekstų rinkinys anglų kalba. Pokalbis su viena jo sudarytojų, JAV lietuve, profesore Violeta Kelertiene.

LRT radijo stotys prisijungia prie Europos transliuotojų sąjungos iniciatyvos „Women in Music Days“ ir visą dienos programą skiria moterims kūrėjoms ir atlikėjoms. Apie iniciatyvą ir moterų padėtį muzikoje pasakoja LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.