Labas rytas, Lietuva I d. Sveikatos draudimas ir lanksčios darbo valandos – štai, kas darbuotojus motyvuoja labiausiai

Kovo 9-osios LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ prasideda nuo trumpos svarbiausių nūdienos aktualijų apžvalgos. Šįkart pastaroji – su Simona Vasiliauskaite. Tuomet – šiek tiek muzikos. Pasiklausykime Harry Styles kūrinio „Adore You“.

Sparčiai populiarėjanti mankšta: pasak sporto trenerio, gumos padės greičiau pasiekti gerų rezultatų. O koks pirmadienis be sklandžiai ir energingai savaitę padėsiančios pradėti mankštos? O lengvam apšilimui prieš arba per darbus juk ir dedikuota LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrika „Ryto mankšta“. Šįkart studijoje – sporto treneris Šarūnas Leonavičius, apsiginklavęs gumomis. „Jos pasunkina paprasčiausius pratimus ir duoda nemažą naudą“, – sako jis. Pabandykite!

Dar šiek tiek garsų. Gabrielius Vagelis – „Vėjai“.

Pirmosios pavasarinės gėlės – ne tik grožis akims: iš krokų gaminamas brangusis šafranas. Pievose pražydusios pirmosios pavasarinės gėlės – ne tik grožis akims. Botanikos specialistai pasakoja, kad krokai – pagrindinė vieno brangiausių prieskonių pasaulyje žaliava. Iš krokų gaminamas šafranas. O štai nusprendusius pavasarines gėles naudoti gydymui specialistai įspėja neužsiimti savigyda. Esą kai kurie augalai gali turėti ir toksiškų savybių. Kelkimės į Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą – čia laukia LRT TELEVIZIJOS reporterė Kristina Karlonė ir šio botanikos sodo kuratorė Erika Šeinauskienė.

Il Volo – „L`amore si muove“.

Kai atostogų planus keičia virusas: kokios yra keliautojų teisės? Toliau laidoje – nūdieną itin aktuali tema. Tikrai nemažos keliautojų dalies planus drumsčia šiuo metu pasaulyje siaučiantis koronavirusas. Kai kurių lėktuvų skrydžiai yra atšaukiami, kita nebekeliauti nusprendžia patys. Ką daryti tokioje situacijoje, kokios yra keliautojų teisės? Į šiuos bei kitus klausimus dabar ir pabandysime atsakyti. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje vieši Europos Parlamento biuro Lietuvoje atstovas Robertas Pogorelis ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovė Natalija Jarmulkovič.

The Roop – „On Fire“.

Sveikatos draudimas ir lanksčios darbo valandos – štai, kas darbuotojus motyvuoja labiausiai. Metas dar vienai pirmadienio LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikai. „Ryto piniginėje“ šįryt svečiuojasi LRT žurnalistas Mindaugas Aušra. Šiandienos pokalbio tema – motyvaciniai priedai darbe. Kas labiausiai skatina ir motyvuoja darbuotojus? Mindaugo sąraše – nuo nemokamos kavos ir pietų iki lanksčių darbo valandų bei sveikatos draudimo. Net 88 proc. tyrimo respondentų paskutinius du variantus pasirinko kaip prioritetinius, skatinančius pasirinkti vieną ar kitą darbo įstaigą.

Deivis – „Tu karys“.

I dalies pabaigai – spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite. O tarp publikacijų – ir portalo LRT.LT tekstas „Siurprizas priešrinkiminėje apklausoje: koalicijos su „valstiečiais“ nenori nei socdemų, nei konservatorių rinkėjai“.

Ved. Jovita Vitkauskė.