Lietuvos diena. Priverstinis karantinas Šiaurės Italijoje ten gyvenčių lietuvių akimis

Šiaurės Italijoje nuo ankstyvo sekmadienio ryto pradėtas taikyti priverstinis karantinas. Be neatidėliotinos priežasties nebus leista patekti į Lombardijos regioną aplink Milaną bei aplinkinius rajonus, įskaitant Veneciją ir Parmą. Taip pat nebus leidžiama iš ten išvykti. Ribojimai, kurie galios mažiausiai iki balandžio trečiosios, turėtų paveikti daugiau kaip 15 milijonų žmonių. Kaip laikosi ir ką mato Šiaurės Italijoje gyvenantys mūsų tautiečiai?

Kovo 8 proga Kaune, prie Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros vyks eisena, pasibaigsianti teatralizuota akcija prie Kauno Soboro. Akcijos dalyviai išmainę raudonas tulpes į tos pačios spalvos kepures ir švilpukus sieks atkreipti dėmesį į Lietuvą ir pasaulį krečiantį smurtą prieš moteris. Minint kovo 8 Tarptautinę moters dieną, lygių teisių specialistai atkreipia dėmesį į vis dar egzistuojančią nelygybę. Skaičiuojama, kad vidutiniškai moterys uždirba penktadaliu mažiau negu vyrai. Nelygybė pastebima ir tarkim parduotuvėje, kur tie patys produktai, tokie kaip šampūnas ar skutimosi peiliukai, pažymėti ženklu „skirta moterims“, kainuoja daugiau nei tokios pat prekės vyrams. Už ką moterys dar turi mokėti – domisi Indrė Urbaitė

Atsižvelgdamos į koronaviruso grėsmę, valstybės institucijos transporto įmonėms siūlo apsvarstyti komandiruočių į užsienio valstybes būtinumą. Kiekvienu atveju darbdavys turi įvertinti riziką.

Po mišių auką skirti ne grynaisiais, o banko kortele – tokią galimybę pasiūlė pirmoji bažnyčia Lietuvoje. Sostinėje esančios Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios bendruomenė sako, kad prie durų stovintis terminalas jau sulaukia susidomėjimo, o apie galimybę aukoti ne tik grynaisiais, kalba ir kitos institucijos.

Ved. Artūras Matusas.