Lietuvos diena. Nerimą dėl koronaviruso didina ne tik informacijos trūkumas, bet ir jos perteklius

Vilniuje tęsiasi tradicinė Kaziuko mugė. Nors jos kultūrinę programą šiek tiek pakoregavo koronaviruso grėsmė, tačiau planuojama, kad dauguma renginių įvyks. Atšaukti tik keli renginiai uždarose patalpose, daugiau dėmesio skiriama maisto produktų apsaugai ir dezinfekcijai.

Bandydama stabdyti koronaviruso plitimą Italija šią savaitę uždarė visas mokyklas ir universitetus, atšaukti visi masiniai renginiai, o Vokietija perspėjo, kad ligos protrūkis jau virto pandemija. LRT radijo bendradarbių Daivos Lapėnaitės ir Laimos Žilaitytės pastebėjimai iš Italijos ir Vokietijos.

Psichologė, KTU prof. Rosita Lekavičienė pastebi, kad nerimą dėl koronaviruso didina ne tik informacijos trūkumas, bet ir jos perteklius. Ar koronavirusą gali perduoti kelių policininkų naudojami alkotesteriai domėjosi kolega, portalo LRT.lt žurnalistas Paulius Vaitekėnas.

Turistai ir vilniečiai klausia, kada bus sutvarkytas sostinės centre esantis Gedimino kalnas. Jis vaizdą gadina nuo 2017-tų metų, kai po lietingos vasaros viena po kitos ėmė atsirasti nuošliaužos. Šiuo metu kalnas lankytojams atviras, nors pagrindiniu, žmonėms įprastu taku lipti ir negalima. Taigi kada Gedimino kalnas vėl sužaliuos ir kiek jis apskritai stabilus? Tuo domisi Tomas Loiba.

Laidą veda Artūras Matusas.