Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Naują kūrinį pristačiusi Beatrich: buvau padariusi pertrauką su muzika, dabar – grįžtu į eterį

Šeštadienis, kovo 7 d. Pokalbis su Renata Mikailionytė. Baigusi želdynų dizaino studijas buvusi manekenė dabar puoselėja ne tik grožį, bet ir gėlynus, kuriais džiaugiasi sostinės gyventojai ir svečiai. Laidos vedėjas Ignas Krupavičius uždavė jai kelis žiūrovų klausimus bei sužinojo, koks šiandienos viešnios gyvenimo kredo ir požiūris į vartotojiškumą.

S. Burbaitės knyga, filmas ir daina. „Rekomendacijų“ skilties viešnia – tinklaraštininkė Simona Burbaitė. Pasak Simonos, kiekvienam svarbu susikurti savo erdvę, o tai padeda padaryti mėgstami dalykai. Kokie jie? Pažiūrėkime.

Stalo teniso atributikos kolekcija. Joniškiečio senjoro viso gyvenimo pomėgis kolekcionuoti išaugo į didžiausią Lietuvoje stalo teniso atributikos kolekciją. Nedideliame muziejuje Šiaurės Lietuvoje vien teniso kamuoliukų sukaupta beveik 5000.

Sostinėje – Kaziuko mugė. Baimė dėl koronaviruso grėsmės susidomėjimo šiandien prasidėjusia Kaziuko muge nesumažino. Prekybininkai sako pirkėjų trūkumo nejaučiantys, o pirkėjai visas specialistų rekomendacijas vertina skeptiškai.

Kaziuko mugės istorija. Kada įvyko pirmoji Kaziuko mugė – nežinoma, bet jos ištakos – 17 amžiaus pradžia, kai iš Romos atvežta Popiežiaus pašventinta karalaičio Kazimiero vėliava, o vilniečiai tai paminėjo procesija. Kaip kito Kaziuko mugė, pasakoja kolegos.

Žmogaus jautrumas jį supančiai gamtai. „Labas rytas, Lietuva“ eteryje apsilankė kraštovaizdžio architektė Giedrė Laukaitytė-Malžinskienė. Anot viešnios, Vilnius – puikus miesto, kuriame nemažai gamtos, pavyzdys. Taip pat specialistė pabrėžia: tvarumas gamtos mieste yra ne tik per ekologiją, bet ir kultūrinę prizmę.

Vilniaus kavos festivalis. Menų fabrike „Loftas“ jau šurmuliuoja didžiausias kavos festivalis Baltijos šalyse – „Vilnius Coffee Festival 2020“. Tikimasi, kad dvyliktą kartą surengta kavos šventė sudomins daugybę kavos gurmanų ir mėgėjų.

Hiphopo muziejus. Savaitgalį metas užsukti į muziejus. Kad ir virtualiai per televiziją. Šį kartą keliaujame už Atlanto. Kolegos parengė reportažą iš hiphopo muziejaus. Toks muziejus negalėtų būti įkurtas kur nors kitur, o ne Bronkse.

Rytas su muzika „Labas rytas, Lietuva“ laidoje. Šį kartą vedėją Igną Krupavičių aplankė „Duokim garo“ vedėja Loreta Sungailienė. Kartu su akompanuojančiais pučiamųjų virtuozais ji atliko pavasarį kviečiantį tautosakos kūrinį.

Muziejus slaugos pradininkei. Viktorijos laikų Didžiojoje Britanijoje Florence Nightingale buvo praminta „dama su žibaline lempa“. Tai moteris slaugiusi sužeistuosius ir sukūrusi pagrindinius medicininės slaugos ir higienos principus. Kurių daugelis išlikę iki šių laikų.

Pirmosios dalies pabaigoje – naujas Beatrich kūrinys bei pokalbis su į Lietuvą grįžusia atlikėja.

Ved. I. Krupavičius.