Kultūros diena. Šiuolaikinio meno centro ir Lietuvos dailininkų sąjungos peštynės keliasi į teismą

nepasidalina patalpų

Šiandien „Kultūros dienoje“:

Lietuviškas kinas ne tik skina vis daugiau apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose, bet ir populiarėja tarp žiūrovų. Suskaičiuota, kad praėjusiais metais kino festivaliuose Lietuvoje buvo parodyti 46 lietuvių filmai ir juos pamatė 11 tūkstančių žmonių. Pernykštė kino sėkmė liko beveik nepastebėta, nes neįvyko Kino akademijos apdovanojimai Sidabrinės gervės. Lietuvos kino centras apsisprendė – kitąmet rengs naujus, nacionalinius kino apdovanojimus.

Vilniaus senamiestyje, buvusiuose Parodų rūmuose įsikūrusios dvi dailininkų institucijos – Šiuolaikinio meno centras ir Lietuvos dailininkų sąjunga. Beveik tris dešimtmečius po vienu stogu gyvenančius kaimynus pastaruoju metu skaldo nesutarimai. Ginčų objektas – patalpos šioje prestižinėje sostinės vietoje. Šalims nerandant sprendimo, ginčas persikėlė į teismą.

Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta įspūdinga, gyvojo dailės klasiko Lino Leono Katino kūrybos paroda. Kuratorė Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė sako, kad šios parodos rengimas prilygo detektyvui.

Pokalbis su asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadove Milda Laužikaite.

Ved. Gerūta Griniūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau