Kosmoso departamentas. Lietuviai užkariauja kosmosą?

Kosmoso departamentas

2020.03.06 11:05

Kosmoso departamentas. Lietuviai užkariauja kosmosą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

2014 m. lietuviai pirmą kartą istorijoje į kosmosą paleido savo sukurtus palydovus. Tuo viskas nesibaigė – šiandien mokslininkai kuria naujus palydovus bei technologijas, padedančias juos valdyti. Apie tai pasakoja „Space Union“ atstovas Laurynas Mačiulis ir „NanoAvionics“ atstovė Vaida Karaliūnaitė.

Kosminiai atradimai vien Lietuva neapsiriboja. Patirtimi didžiausioje kosmoso agentūroje NASA dalijasi kosmobiologė Eglė Čekanavičiūtė. Ji tyrinėja, kaip buvimas už Žemės ribų veikia žmogaus sveikatą.

Taip pat laidoje – apie įvykį, kuris vadinamas didžiausiu užfiksuotu sprogimu kosmose. Šį reiškinį paaiškina Fizinių ir technologijos mokslų centro astrofizikas Kastytis Zubovas.

Ved. Simonas Bendžius ir Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.