Pakeliui su klasika. Beno Wendelo kompozicija „Kovas“, prarastas fortepijonas ir prancūziškos dainos

Pakeliui su klasika

2020.03.05 16:05

Pakeliui su klasika. Beno Wendelo kompozicija „Kovas“, prarastas fortepijonas ir prancūziškos dainos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Pakeliui su klasika“ pradėsime Beno Wendelo kompozicija „Kovas“ iš albumo „Seasons“. „Naujienų pulse“ – apie Glyndebourne‘o operos taurę, dėl kurios varžosi šeši finalistai, iš kurių vienas bus apdovanotas piniginiu prizu bei galimybe atlikti vaidmenį viename iš operos pastatymų.

„The Guardian“ skelbia naujieną apie pianistės Angelos Hewitt netektį – Fazioli F78. „Mano numylėtam fortepijonui „kaput“, rašė pianistė, praradusi vienintelį pasaulyje fortepijoną su keturiais pedalais, kuriuo ji įrašinėjo klasikinę muziką nuo 2003 m.

„Meduolis melomanui“ atiteks LRT RADIJO laidų „Radijo dokumentika“ bei „Vienkartinė planeta“ kūrėjai Rūtai Dambravaitei, kuri pati rytą pradeda grodama gitara. Ji pasidalys muzikinėmis patirtimis bei asmeniniu grojaraščiu, kuriame – nuo jaudinančios Jacques Brello dainos „Je ne sais pas“ iki gitaros skambesio Joao Pernambuco ar Dominico Millerio kūryboje.

Laidos pabaigoje – senos geros prancūziškos dainos, atliekamos a cappella kolektyvo „Ego System“.

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.