Žinios. Teismas skelbs sprendimą dėl Punios šilo: prašoma atnaujinti rezervato plėtrą

Estijoje užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki penkių. Sveikatos apsaugos pareigūnai informavo, kad naujieji pacientai sekmadienį lėktuvu grįžo iš Bergamo šiaurės Italijoje, apimtoje didžiausio Europoje koronaviruso protrūkio.

Dėl vieno vertingiausių Lietuvoje miškų masyvo – Punios šilo – likimo gamtosaugininkai bylinėjasi su Aplinkos ministerija. Nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas Vilniaus apygardos administracinio teismo prašo panaikinti sprendimą, kuriuo pernai liepą buvo sustabdyta Punios šilo rezervato plėtra. Šiandien teismas skelbs sprendimą šioje byloje.

Šiandien Briuselyje vyks Europos klimato protestas, kuriame dalyvaus ir švedų klimato aktyvistė Greta Thunberg. Šis protestas vyks praėjus kelioms dienoms po to, kai Europos Komisija pristatė patį ambicingiausią savo projektą – Europos žaliąjį kursą.

Praėjusi 2019–2020 m. žiema Europoje viršijo temperatūrų rekordus, kai vidutinė užfiksuota temperatūra buvo pusantro laipsnio šiltesnė, nei fiksuota prieš 4 m. Europos Sąjungos Koperniko klimato kaitos tarnyba skelbia, kad šilta žiema ypač akivaizdi žemyno šiaurėje ir rytuose, kur buvo sulaužyta daugybė vietos temperatūros rekordų. Pasak mokslininkų, be Europos ir didžiosios dalies Rusijos šiltesnės žiemos nei vidutiniškos buvo ir šiaurės vakarų Afrikoje, Irane, Afganistane, Centrinėje Azijoje ir dalyje Kinijos.

Legendinis Brazilijos rinktinės ir klubo „Barcelona“ futbolininkas Ronaldinho kartu su broliu buvo sulaikyti Paragvajuje, kai bandė patekti į šalį suklastotais dokumentais. Garsus futbolininkas su broliu buvo apklausti, tačiau iš šalies išvykti jiems kol kas neleista.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.