Žinios. Klimato kaitos tarnyba skelbia: praėjusi žiema Europoje viršijo temperatūros rekordus

Europos Parlamento plenarinė sesija, ateinančią savaitę turėjusį vykti Strasbūre, Prancūzijoje, dėl koronaviruso protrūkio perkeliama į Briuselį.

Dėl vieno vertingiausių Lietuvoje miškų masyvo – Punios šilo – likimo gamtosaugininkai bylinėjasi su Aplinkos ministerija. Nevyriausybinė organizacija Baltijos aplinkos forumas Vilniaus apygardos administracinio teismo prašo panaikinti sprendimą, kuriuo pernai liepą buvo sustabdyta Punios šilo rezervato plėtra. Šiandien teismas skelbs sprendimą šioje byloje.

Klaipėdos politikai svarsto dvigubinti rinkliavą už automobilių statymą. Šiuo metu rinkliava uostamiestyje – mažiausia iš visų didžiųjų miestų. Tad žmonės mašinas palieka visai dienai, o norintys trumpai atvykti neturi kur pastatyti automobilių. Tačiau verslininkai sako, kad rinkliavos kėlimas būtų senamiesčio verslo varžymas.

Praėjusi 2019–2020 m. žiema Europoje viršijo temperatūrų rekordus, kai vidutinė užfiksuota temperatūra buvo pusantro laipsnio šiltesnė, nei fiksuota prieš 4 m. Europos Sąjungos Koperniko klimato kaitos tarnyba skelbia, kad šilta žiema ypač akivaizdi žemyno šiaurėje ir rytuose, kur buvo sulaužyta daugybė vietos temperatūros rekordų. Pasak mokslininkų, be Europos ir didžiosios dalies Rusijos šiltesnės žiemos nei vidutiniškos buvo ir šiaurės vakarų Afrikoje, Irane, Afganistane, Centrinėje Azijoje ir dalyje Kinijos.

Orai.

Sportas. Kauno „Žalgiris“ Eurolygos 18-ajame ture išvykoje 75:76 pralaimėjo sezono autsaideriui – Sankt Peterburgo „Zenitui“.

Šiandien prasideda naujasis Lietuvos A lygos futbolo čempionatas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.