Labas rytas, Lietuva I d. Gydyti sielą, nebausti kalėjimu: specialistė sako, kad grotos žaloja, o laisvė nėra pasiruošusi priimti

Kovo 6 d., penktadienis. Kaip ir įprasta, LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – trumpa naujausių žinių apžvalga. Šįkart ji – su Gabriele Kloniūnaite ir Jovita Vitkauske.

Gabrielle Marr – „Kings of Nowhere“.

Pats metas gilesniam spaudos pjūviui. Tarp publikacijų – ir portalo LRT.LT tekstas „Žvilgsnis į nežinomą Ukrainą: raganos žiedas, žaislai iš lietuviškos pilies ir bobutė, senesnė už piramides“.

Gausu premjerų: didieji ekranai vilioja ir dokumentika apie Quentiną Tarantino, ir Kubos lakūno nuotykiais. Ši savaitė – kaip niekad gausi premjerų, tad kino teatruose sau filmą ras net pats išrankiausias. LRT PLIUS visą kovo mėnesį transliuos Federico Fellinio šimtmečiui skirtą retrospektyvą, o didžiuosiuose ekranuose – Kubos lakūno nuotykiai, dokumentika apie Quentiną Tarantino, britų komedija, dvi dokumentinės juostos ir dar pasaulinis dokumentikos projektas, kuriame dalyvavo per 2000 moterų. Išsamiau pasakoja LRT TELEVIZIJOS reporterė Audra Avižiūtė.

Ramina tiek procesas, tiek rezultatas: įsirenkite žalią lopinėlį – augalų terariumą. Pasisodinti augalų terariumą – kūrybiškas užsiėmimas, reikalaujantis kantrybės ir žinių. Kaip namams sukurti ir prižiūrėti žalią akcentą – netrukus sužinosite ir jūs. Apie tai – LRT TELEVIZIJOS žurnalistų reportažas.

Mėnesiui į Vietnamą – su vaikais: keliautojų šeima sako, kad didelių baimių nebuvo. Tik pasižiūrėkite: LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – nuostabi šeimyna. Studijoje svečiuojasi Vilius, Ingrida, Oskaras ir Patricija Tamošaičiai. Ši puiki kompanija net mėnesį kartu tyrinėjo Vietnamą – tiek truko šeimos kelionė. Keliautojas Vilius Tamošaitis sako, kad rengiantis išvykai baimės nebuvo, kadangi kelionei buvo tinkamai pasiruošta. Pritaria ir keliautoja Ingrida Tamošaitienė: baimių moteris neprisileido.

Tų, kurių pakalbinti nespėjome: prisiminkime jau išėjusius signatarus. Kovo 11-ąją prieš 30 m. už Lietuvos nepriklausomybės atstatymą balsavo 124 deputatai, 6 susilaikė, prieš nebalsavo nė vienas. LRT nuo lapkričio rodė susitikimus su signatarais. Tačiau 37 pakalbinti nespėjome – kviečiame juos prisiminti.

Daugiau nei pusė kalėjusių vėl atsiduria už grotų: specialistė sako, kad kalėjimas žaloja, o laisvė nelaukia. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – rimta tema. Studijoje svečiuojasi Lietuvos kalinių globos draugijos pirmininkė Milda Bliumenzonienė. Moteris sako, kad grotos įkalintuosius žaloja, o laisvė jų nelaukia, jiems nėra pasiruošusi. Tą byloja ir statistika: net 62 proc. į laisvę išleistų kalinių grįžta į įkalinimo įstaigas.

Pabaigoje – dar viena trumpa spaudos apžvalga. Tarp publikacijų – ir portalo LRT.LT tekstas „Mariaus Stankevičiaus atsiminimai: apie kaukėtus sirgalius, kambarioką Klosę ir žaidimą su Guardiola“.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau