Dešimt balų. Kokios įtakos vaiko akademinei (ne)sėkmei turi pirmųjų šešerių metų mokymosi spragos?

Dešimt balų

2020.03.05 16:30

Dešimt balų. Kokios įtakos vaiko akademinei (ne)sėkmei turi pirmųjų šešerių metų mokymosi spragos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Visi vaikai gabūs, unikalūs ir gali lengvai įveikti mokyklines - bendrojo ugdymo - programas. Tokią nuostatą diegia edukologai. Ir iš tiesų, absoliuti dauguma pirmokėlių ateina į mokyklas degančiomis akimis, tikėdami savo jėgomis. Pirmokėlių tėvai išgirsta iš mokytojų, girdi, per pirmuosius ketverius metus svarbu išmokyti vaiką mokytis. 

Bet štai jau penktokų mokytojai dalykininkai pastebi, esą kone trečdalis ar net ir pusė visų vaikų nemoka mokytis, yra užgęsę, įsitikinę, kad daugelis disciplinų, ypač tiksliųjų mokslų yra "ne jiems"? Pradeda rastis mokymosi spragos. 

Kas tai lemia? Ir, ar įmanoma baigiamosiose progimnazijos klasėse arba jau ir gimnazijoje užlopyti pirmųjų šešerių - aštuonerių metų vaikų mokymosi spragas?

LRT radijo laidoje "Dešimt balų" dalyvauja: Mažeikių M. Račkausko gimnazijos direktorė Asta Žukauskienė ir buvęs ilgametis KTU gimnazijos vadovas, docentas Bronislovas Burgis.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.