Homo cultus. Iš balkono. Kas įkvepia šiuolaikines moteris ir kodėl Kovo 8-oji vis dar svarbi

Homo cultus. Iš balkono

2020.03.05 15:05

Homo cultus. Iš balkono. Kas įkvepia šiuolaikines moteris ir kodėl Kovo 8-oji vis dar svarbi

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Artėja Kovo 8-oji – Tarptautinė moterų solidarumo diena. Kodėl vis dar aktualu burtis ir reikalauti „ne tulpių, o teisių“? Kas įkvepia moteris eiti į maršus, nors gyvename demokratiškoje visuomenėje? Kodėl moterys nuvertinamos – jų patirtis ir profesinė kompetencija, talentas ir tiesiog kūnas?

Кokios istorinės asmenybės gali mums tapti pavyzdžiu ir kokių pasipriešinimo strategijų išmokyti? Apie visa tai kalbamės su laidos viešniomis – Lygių galimybių plėtros centro eksperte dr. Margarita Jankauskaite ir rašytoja, feministinių ekskursijų gide Elena Gasiulyte, ką tik išleidusią knygą „Lietuvos vizionierės“.

Ved. Laima Kreivytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš balkono kalba revoliucionieriai ir diktatoriai, į miestą ir pasaulį kreipiasi popiežius, pozuoja garsenybės. O po balkonu stovi žmonės: plojantys ir švilpiantys, užsidegę ar prislėgti, suburti bendro tikslo ar suvaryti prievarta. Kieno balsas girdimas? Ar galimas daugiabalsis pasakojimas? Laidoje kalbėsime apie kintančias viešos ir privačios erdvės ribas, manifestus ir deklaracijas, žvilgsnį iš viršaus ir apačios. Apie meną, politiką ir feminizmą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 15.05 val.

Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.