Žinios. Visagine sumušta mokytoja: įtariama, kad nusikaltimas įvykdytas tautinės neapykantos pagrindu

sulaikytas 24 m. Rusijos pilietis neapykantą skleidė ir socialiniuose tinkluose

Prezidentas teigia, kad pasitiki Lietuvos žvalgyba, todėl nemato pagrindo nušalinti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį ir jo pavaduotoją Remigijų Bridikį. To praprašęs Seimo narys Vytautas Bakas teigia, kad tai turi būti padaryta, kol bus išaiškinta, ar saugumo departamentas prezidento rinkimų laikotarpiu galėjo rinkti informaciją apie Gitano Nausėdos komandos asmenis ir apie Vygaudą Ušacką.

Apie VSD mestus įtarimus dėl informacijos rinkimo prezidento rinkimų metu šiandien pokalbis ir „Dienos temoje“. Studijos svečiai – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariai Vytautas Bakas ir Laurynas Kasčiūnas.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad koronavirusu užsikrėtusi šiaulietė lieka Šiaulių ligoninėje, naujausias jos mėginys ir toliau teigiamas. Tačiau ministras tvirtina, kad laboratorijos rezultatai patikimi, tai patvirtino ir kolegos Vokietijoje. Koronaviruso grėsmei nemažėjant, Vyriausybė svarsto laikinai uždrausti įmonėms iš Lietuvos išvežti kai kuriuos vaistus, medicinines kaukes, vienkartinius medicininius instrumentus. Esą, kitose šalyse atsiradus trūkumui, verslininkai gali užsiimti paraleliniu eksportu ir mėginti išvežti ir Lietuvoje reikalingą produkciją. Sveikatos apsaugos ministras patvirtino, kad kitą deficitine tapusią prekę – dezinfekcinį skystį – Lietuvoje netrukus pradės gaminti vienuolika įmonių, prekybos vietose priemonės atsirasti turėtų kitą savaitę.

Po konflikto su sveikatos apsaugos ministru, iš pareigų traukiasi premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas – jis nebedirbs nuo penktadienio.

Koronaviruso protrūkis keičia gyvenimo ritmą. Pasaulyje į pamokas neina apie 300 mln. vaikų. Naujausia šalis, paskelbusi apie laikiną mokyklų ir universitetų uždarymą, – Italija. Visoje šalyje uždaryti ir kino teatrai, atšaukiami masiniai renginiai – griežtų priemonių imtasi šalyje nuo koronaviruso iš viso mirus 107 žmonėms. Apie pirmąją viruso auką pranešė Šveicarija ir Kalifornija – šioje valstijoje paskelbta nepaprastoji padėtis.

Policija praneša, kad Visagine galbūt tautinės neapykantos pagrindu sumušta lietuvių kalbos mokytoja. Tai nustatyta atliekant ikiteisminį tyrimą. Sulaikytas 24 m. Rusijos pilietis, atvykęs prieš dvejus metus.

Pirmą kartą Lietuvos įvaikinimo istorijoje įtėviai rasti septyniolikmečiui. Būsima paauglio šeima yra užsieniečiai, gyvena vienoje Europos valstybėje.

Vykdant globos namų pertvarką, per porą metų planuojama įsteigti apie 90 grupinio gyvenimo namų žmonėms, turintiems proto ir psichikos negalią. Tačiau Šakių rajono, Lukšių gyventojai sako, kad savivaldybė su jais dėl statybos vietos nesitarė, trūksta informacijos ir reikalauja pakeisti sprendimą.

Kylant įtampai Sirijoje ir Graikijos–Turkijos pasienyje, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas susitinka su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu.

Turkijos ir Graikijos pasienyje išdygusiame palapinių miestelyje apsistojo per 13 tūkst. migrantų. Per pastarąją parą sienos apsaugos pareigūnai sustabdė 7 tūkst. žmonių, norėjusių patekti į Graikiją. Per 5 d. sieną kirsti bandė beveik 35 tūkst. migrantų.

Sportas. NBA čempionate Jonas Valančiūnas ketvirtose rungtynėse iš eilės atkovojo ne mažiau nei 15 kamuolių ir pakartojo Memfio „Grizzlies“ klubo rekordą, o jo komanda džiaugėsi jau trečia pergale paeiliui.

Indianos „Pacers“ su Domantu Saboniu išvykoje 100:119 neatsilaikė prieš graiko Giannio Antetokounmpo pirmyn vedamą lygos lyderį Milvokio „Bucks“.

Pagal paskutinius pasaulinius tyrimus manipuliavimas varžybų rezultatais jau lenkia net dopingo vartojimą. Lietuvoje su šia problema sutarta kovoti aukščiausiu lygiu.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau