7 Kauno dienos. Kryžių kalnelis, dingęs Aleksotas, Dalios Kirkutienės paroda bei pokalbis su Kastyčiu Antanaičiu

Šią savaitę laidoje „7 Kauno dienos” matysite: 30-ties metų istorija ir Kryžių kalnelis tanko vietoje. Laidos komanda keliaus į Kryžių kalnelį, esantį prie 6-ojo forto Kaune. Vyresnieji dar pamena jo istoriją, kai tuo metu su atkurta Lietuva augusi karta, gal tik girdėjo, kad kažkada čia, kur dabar kryžiai, stovėjo sovietinis tankas. Pasak istorikų – tankas ir buvo Kryžių kalnelio pradžia. Tik viskas prasidėjo ne čia, o prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus.

Tęsiame pasakojimą apie Kauno rajoną – Aleksotą. Pirmosios Lietuvos respublikos metais Linksmadvaryje, kadaise vadintame Viesulava, pradėti statyti architekto Mykolo Songailos projektuoti Vytauto Didžiojo universiteto fizikos-chemijos instituto rūmai. Iki šių dienų rūmai neišliko – per karą juos susprogdino atsitraukianti Vokietijos kariuomenė. Įdomu tai, kad Antrojo pasaulinio karo metu sunaikintą pastatą Jonas Oškinis kartu su KTU mokslininkais atkūrė virtualioje realybėje ir pristato ekskursijose. Virtualioje erdvėje rūmų didybę atkūrusiems mokslininkams toks projektas – pirmas.

Kauno „Parko galerijoje” vyksta Dalios Kirkutienės tapybos darbų paroda „Pasimatymai“, atkeliavusi tiesiai iš Paryžiaus.

Pokalbis 450: VDU istorikas doc. dr. Kastytis Antanaitis. Apie kovo 11-tąją po 30 metų. Pašnekovo laidos „7 Kauno dienos” teirausis apie tai, ar prieš 30 metų Lietuva sugriovė tuometinę Sovietų Sąjungą, taip pat apie sausio 13-tą bei tai, kas pasak istoriko, šiais laikais apie kovas dėl nepriklausomybės yra nutylima.

Aktualijų programa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau